Par nespēju aizsargāt sievieti afgāņu policistus iesēdina cietumā un piespriež nāvessodu, Mixnews.lv

Par nespēju aizsargāt sievieti afgāņu policistus iesēdina cietumā un piespriež nāvessodu

фото

Pasaulē | 2015. gada 19. maijā plkst. 16:44

Afgāņu tiesa otrdien 11 policistiem piesprieda gadu cietumā, jo tie nespēja pasargāt sievieti, kuru pūlis Kabulā nolinčoja, kad viņa tika nepatiesi apsūdzēta zaimošanā, ziņo LETA-AFP.

Par 27 gadus vecās Farkundas nogalināšanu četriem afgāņu vīriešiem tika piespriests nāvessods un vēl astoņiem - 16 gadi cietumā.

"Jūs tiekat notiesāti par pienākumu nepildīšanu ar vienu gadu cietumā," tiesnesis pavēstīja 11 apsūdzētajiem, kuru vidū bija augstākie virsnieki. Vēl astoņi policisti tika attaisnoti.

"Šis spriedums nav galīgs, un aizstāvamajiem ir tiesības to pārsūdzēt," piebilda tiesnesis.

Satrakots pūlis Kabulas upes krastā Farkundai uzbruka 19.martā. Viņa tika sista gaišā dienas laikā, un viņas līķis tika aizdedzināts. Par to tika arestēti 49 cilvēki, tostarp 19 policisti, no kuriem dažus ar mobilo telefonu nofilmētajos aculiecinieku video varēja redzēt stāvam un neko nedarām, lai pūli apturētu.

Pūlis uzbruka, kad amuletu tirgotājs, kuru sieviete bija kritizējusi par māņticības veicināšanu, nepatiesi apsūdzēja viņu korāna sadedzināšanā. Farkundas nogalināšana izraisīja protestus visā valstī un piesaistīja pasaules uzmanību attieksmei pret sievietēm Afganistānā.

Komentāri