Pirms Obamas runas par stāvokli valstī ap ASV Klusā okeāna salu riņķojuši Krievijas bumbvedēji , Mixnews.lv

Pirms Obamas runas par stāvokli valstī ap ASV Klusā okeāna salu riņķojuši Krievijas bumbvedēji

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 10:29

Divi ar kodolieročiem bruņoti Krievijas bumbvedēji 12.janvārī dažas stundas pirms ASV prezidenta Baraka Obamas runas par stāvokli valsī metuši lokus ap Guamas salu - ASV Klusā okeāna teritoriju, ziņo LETA, atsaucoties uz konservatīvo tīmekļa mediju "Washington Free Beacon".

Netālu no Guamas pagājušajā nedēļā lidojuši Krievijas stratēģiskie bumbvedēji "Tu-95 Bear-H", kas bijuši bruņoti ar spārnotajām kodolraķetēm, un viņiem sekojuši ASV reaktīvie iznīcinātāji.

Guamā atrodas ASV Andersena gaisa spēku bāze, kas ir nozīmīgs stratēģisks objekts un bumbvedēju "B-52" mājvieta. Vjetnamas kara laikā kaujās piedalījās daudzi Guamā bāzētie bumbvedēji.

Krievijas bumbvedēju lidojumi, pēc visa spriežot, ir daļa no Krievijas arvien draudīgākās stratēģiskās pozas, kuru tā ieņēmusi, reaģējot uz Obamas administrācijas kodolbruņojumam nelabvēlīgi noskaņoto politiku, skaidroja bijušais ASV vēstnieks un bijušais valsts sekretāra vietnieks starptautiskās drošības jautājumos Džons Boltons.

"Katra diena sniedz jaunas liecības, ka bīstama ir Obamas ideoloģiskā apsēstība likvidēt kodolbruņojumu, kas tiek uzturēts ienaidnieka atturēšanai," norādīja Boltons.

Bumbvedēji, kas riņķoja ap Guamu, visticamāk, bijuši bruņoti ar sešām spārnotajām raķetēm - "Kh-55" vai "Kh-55SM" -, kas var sasniegt mērķus 2880 kilometru attālumā, un kas ir aprīkotas ar spēcīgu sprādzienu izraisošām kaujas galviņām vai arī 200 kilotonnu kodolgalviņām.

Foto: no vietnēm fullcomment.nationalpost.com, blog.joinsmsn.com

Komentāri