Zirga gaļas skandālā "Nestle" atsauc makaronus ar gaļu no veikaliem Itālijā un Spānijā, Mixnews.lv

Zirga gaļas skandālā "Nestle" atsauc makaronus ar gaļu no veikaliem Itālijā un Spānijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 10:56

Pasaules lielākais pārtikas produktu ražošanas uzņēmums "Nestle" atsaucis no Itālijas un Spānijas veikaliem makaronus ar liellopa gaļu, kad pārbaužu rezultātos šajos produktos tika konstatētas zirga DNS paliekas, ziņo LETA-AFP/BBC.

"Mūsu pārbaudēs zirga DNS paliekas konstatētas divos produktos. Kļūdains produktu marķējums nozīmē, ka tie neatbilst ļoti augstajiem standartiem, kurus patērētāji sagaida no mums," teikts pirmdien izplatītajā "Nestle" paziņojumā.

Šveicē bāzētais multinacionālais uzņēmums apturējis to produktu piegādes, kuros atrodama kāda Vācijas piegādātāja gaļa. Zirga DNS daudzums produktos ir neliels, tomēr tas pārsniedz 1%, sacīja uzņēmuma preses pārstāvis.

No veikaliem Itālijā un Spānijā atsaukti divu veidu saldēto makaronu produktu izstrādājumi - "Buitoni Beef Ravioli" un "Beef Tortellini". No tirgus tiek atsaukts arī saldētais produkts "Lasagnes a la Bolognaise Gourmandes", kas Francijā tiek ražots ēdināšanas uzņēmumiem.

"Nestle" noskaidrojusi, ka problēmas radījis kāds Vācijas piegādātājs.

Kā ziņoja portāls Mixnews, zirga gaļas skandāls izcēlās 15.janvārī, kad Īrijā regulāro pārbaužu laikā, īru un britu uzņēmumu izgatavoto liellopu gaļas burgeru sastāvā tika konstatēta zirga gaļa. Pagājušajā nedēļā zirga gaļas skandāls pieņemās spēkā - Lielbritānijas policija aizturējusi trīs vīriešus lopkautuvēs saistībā ar aizdomām par krāpšanos, liellopa gaļu uzdodot par zirga gaļu.

Savukārt pirmdien zirga gaļas skandāls sasniedzis arī Norvēģiju un Austriju. Norvēģijā zirga gaļa atklāta saldētā lazanjā, kas tika pārdota uzņēmuma "NorgesGruppen" veikalos, bet Austrijā - Vācijā ražotos liellopu gaļas tortellini, kas tika pārdoti veikalu tīklā "Lidl".

Reaģējot uz Eiropu pāršalkušo zirga gaļas skandālu, Vācijas federālie un reģionālie ministri pirmdien solīja pastiprināti pārbaudīt pārtikas ražotājus.

Foto: fortheloveofkidsandfood.blogspot.com, 10buckdinners.com

Komentāri