Losandželosa paaugstina minimālo algu, Mixnews.lv

Losandželosa paaugstina minimālo algu

фото

Pasaulē | 2015. gada 20. maijā plkst. 17:20

Losandželosas amatpersonas otrdien balsojumā apstiprinājušas minimālās algas palielināšanu no deviņiem dolāriem (7,9 eiro) līdz 15 dolāriem (13,2 eiro) par stundu, tādējādi šis paaugstinājums varētu uzlabot dzīves kvalitāti vairākiem simtiem tūkstošu pilsētas iedzīvotāju, ziņo LETA-AFP.

Amatpersonas nolēmušas minimālo algu sākt palielināt pakāpeniski no 2016.gada jūlija, bet 15 dolāru par stundu līmeni tā varētu sasniegt līdz 2020.gadam.

Amatpersonas norāda, ka 15 dolāru atalgojums 2020.gadā spēkā stāsies uzņēmumos, kas nodarbina vismaz 26 cilvēkus, bet 2021.gadā tas spēkā stāsies kompānijās, kas nodarbina mazāk cilvēku.

Losandželosas padomes pārstāvis Pols Krekorians pavēstīja, ka minimālas algas palielinājums sniegs būtisku atbalstu vismaz 700 000 cilvēku, kas šobrīd saņem viszemāk iespējamo algu.

Šāds lēmums pieņemts pēc astoņus mēnešus ilgušām intensīvām debatēm un trīs pētījumiem, kas īstenoti, lai noskaidrotu šādas rīcības iespējamo ietekmi uz ekonomiku.

Vairākas ASV rietumkrasta pilsētas, tostarp Sietla un Sanfrancisko jau pērn nobalsoja par minimālās algas paaugstināšanu līdz 15 dolāriem par stundu.

Līdzīgu algu paaugstinājumu šobrīd izskata arī Vašingtona un Ņujorka.

Komentāri