Obama: Mēs nezaudējam karā pret "Islāma valsti", Mixnews.lv

Obama: Mēs nezaudējam karā pret "Islāma valsti"

фото

Pasaulē | 2015. gada 22. maijā plkst. 16:20

Izvērtējot ASV karu pret teroristu organizāciju "Islāma valsts", Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama paudis pārliecību, ka viņa stratēģija darbojas, ziņo LETA-CNN.

"Es nedomāju, ka mēs zaudējam," intervijā žurnālam "The Atlantic" sacīja Obama.

Prezidents atzina, ka Irākas Anbāras provinces galvaspilsētas Ramādī krišana islāmistu rokās bijusi taktiska neveiksme, bet vainoja tajā Irākas slikti apmācītos un organizētos aizsardzības spēkus.

"Irākas drošības spēku apmācība, nocietinājumi, komandas un kontroles sistēmas Anbārā, valsts sunnītu daļās, neattīstās pietiekami ātri," sacīja Obama.

"Islāma valsts" ir nostiprinājusi savas pozīcijas Anbārā, kur dominē sunnīti. Irākas administrācija centusies stiprināt valsts drošības spēkus, tostarp atbalstot tā dēvētās tautas mobilizācijas vienības, kurās dien arī šiītu kaujinieki.

Administrācijas amatpersonas uzstāj, ka šiem spēkiem jāpakļaujas Irākas centrālās valdības kontrolei, kas iepriekš izrādījies sarežģīts uzdevums. Obama intervijā "The Atlantic" atzina, sunnītu kaujinieku neaktīvā iesaistīšanās cīņā ar "Islāma valsti" rada pamatu bažām, un šī situācija būtu jāmaina.

Komentāri