Ukrainai sāk trūkt medikamentu HIV ārstēšanai, Mixnews.lv

Ukrainai sāk trūkt medikamentu HIV ārstēšanai

фото

Pasaulē | 2015. gada 4. jūnijā plkst. 18:19

Grupa ar HIV inficētu ukraiņu brīdināja, ka tūkstošiem cilvēku varētu mirt, jo kara plosītajai valstij sāk trūkt medikamentu AIDS izraisošā vīrusa ārstēšanai, ziņo LETA-AFP.

Aktīvistu organizētas protesta akcijas laikā pie valdības ēkas Kijevas centrā tika iezīmēta simboliska jauna kapsēta.

"Mēs aicinām premjerministru un Ukrainas valdību novērst šo katastrofu," sacīja protestu koordinators Volodimirs Žovtjaks.

"Pēc visiem aprēķiniem, medikamenti, kurus lieto 30 000 ar HIV inficētie cilvēki, beigsies pēc trīs nedēļām," brīdināja Žovtjaks.

Aktīvisti problēmu saista ar pagājušajā gadā pieņemto likumu, kas atļauj zāļu piegādātājiem saņemt pilnu priekšapmaksu par medikamentiem, kurus tie var nepiegādāt pat sešus mēnešus.

Ukrainas ar HIV un AIDS dzīvojošo cilvēku organizācija norādīja, ka likuma dēļ medikamenti, kuriem bija jāpienāk klīnikās līdz 2014.gada beigām, varētu tās nesasniegt līdz pat 10.jūnijam.

Veselības ministrs Aleksandrs Kvitašvili valdībai sacīja, ka zina par problēmu un krīzi cenšas novērst sadarbībā ar starptautiskajām humānās palīdzības organizācijām.

"Mums ir nepieciešamais līdz jūnija beigām," apgalvoja Kvitašvili. "Zāļu kompānijām noteiktais piegādes termiņš ir 19.jūnijs," skaidroja ministrs. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, Ukraina piedzīvo vissmagāko HIV epidēmiju Eiropā. Organizācija ziņo par 230 000 inficēšanās gadījumiem ar HIV cilvēkiem, sākot no 15 gadu vecuma.

Ukrainas statistika liecina, ka valsts apmaksātai ārstēšanai līdz 1.aprīlim bija reģistrēti 124 000 HIV pacientu. Šī gada pirmajos četros mēnešos veselības organizācijas reģistrējušas 4563 jaunus gadījumus.

Komentāri