Islāma valsts "bombardē" Franciju ar 40 000 tvītu dienā, Mixnews.lv

Islāma valsts "bombardē" Franciju ar 40 000 tvītu dienā

фото

Pasaulē | 2015. gada 4. jūnijā plkst. 16:11

Francijā ir vairāk nekā 2600 mājaslapu, kuras kontrolē teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" atbalstītāji, un ekstrēmistu propagandas šūniņas katru dienu franciski publicē 40 000 tvītu, atsaucoties uz "Le Monde", ziņo LETA-THE LOCAL.

Izdevums datus ieguvis no avotiem Aizsardzības ministrijā un atzīst, ka tie atklāj apmērus, kādos "Islāma valsts" cenšas savervēt jaunus atbalstītājus Francijā, un padara saprotamus valdības centienus ierobežot islāmistu darbību internetā.

Kā norāda "Le Monde", vēl satraucošāks par tvītu skaitu ir fakts, ka ar "Islāma valsti" saistītajiem lietotājiem kopā ir 2,8 miljoni franciski runājošu sekotāju.

Iepriekš senatori atklāja, ka Tuvajos Austrumos džihādā piedalās 45 pusaugu vecuma meitenes no Francijas. Bažas rada arī fakts, ka par 203 procentiem pieaudzis uz konflikta zonām aizbraucošo Francijas pilsoņu skaits.

Iekšlietu ministrs paziņojis, ka varasiestādes pēdējos mēnešos bloķējušas 36 nelegālas mājaslapas, kurās pausts atbalsts džihādam.

Valdība arī šī gada sākumā organizēja videokampaņu, ar kuras palīdzību cerēja atturēt jaunos Francijas iedzīvotājus no došanās uz Tuvajiem Austrumiem, lai karotu islāmistu rindās.

Komentāri