Mediji: Islāma valsts var izveidot postošu radioaktīvo bumbu, Mixnews.lv

Mediji: Islāma valsts var izveidot postošu radioaktīvo bumbu

фото

Pasaulē | 2015. gada 11. jūnijā plkst. 16:10

Džihādistu grupējums "Islāma valsts" Irākas un Sīrijas valdības iestādēs ir sagrābis pietiekami daudz radioaktīvo materiālu postošas netīrās bumbas izgatavošanai, atsaucoties uz Austrālijas izlūkdienestu ziņojumu, vēsta LETA-laikraksts "The Independent".

"Islāma valsts" par savu nolūku izgatavot masu iznīcināšanas ieročus ir paziņojusi jaunākajā sava propagandas izdevuma "Dabiq" numurā, savukārt Indijas aizsardzības resora amatpersonas ir iepriekš brīdinājušas par iespēju, ka kaujinieki varētu iegūt kodolieroci no Pakistānas.

Kā pavēstījusi Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa, NATO ir izteikusi dziļas bažas par "Islāma valsts" sagrābtajiem materiāliem pētniecības centros un slimnīcās, kas parasti būtu pieejami tikai valdībām.

Kad džihādisti sagrāba plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, "viņi savāca ne tikai skaidro naudu no vietējām bankām", sacīja Bišopa.

Tikmēr eksperti izteikuši satraukumu, ka džihādistu grupējums būs "aktīvāks nekā jebkad iepriekš", atzīmējot musulmaņu svētā mēneša ramadāna sākumu un sava "kalifāta" pasludināšanas pirmo gadadienu, un rīkos vērienīgus uzbrukumus Irākā un Sīrijā.

Komentāri