Medvedevs: Krievija vēlas attīstīt attiecības ar Baltijas valstīm, taču tās ir ienaidnieka tēlā, Mixnews.lv

Medvedevs: Krievija vēlas attīstīt attiecības ar Baltijas valstīm, taču tās ir ienaidnieka tēlā

фото

Pasaulē | 2015. gada 11. jūnijā plkst. 18:39

Krievija ir gatava attīstīt attiecības ar Baltijas valstīm uz vienlīdzības pamata, taču politisku apsvērumu dēļ tās netiecas uz sadarbību ar Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, ziņo LETA-TASS.

"25 gadi ir iztērēti velti, taču tā nav mūsu vaina," Maskavā notiekošajā Vispasaules krievu preses kongresā pavēstīja Medvedevs. "Teikt, ka mūs un mani kā valdības priekšsēdētāju priecē tāda notikumu attīstība, būtu nepatiesība."

"Protams, mēs gribētu, lai ar Baltijas valstīm, tostarp Igauniju, būtu normālas, produktīvas, attīstītas attiecības," sacīja Krievijas premjers, piebilstot, ka tādu attiecību "nav bijis kopš visu bijušās Padomju Savienības republiku neatkarības iegūšanas".

"Ja ar daudziem Eiropas grandiem mūsu valstij ir izdevies izveidot tieši tādas attīstītas, īpašas, labas attiecības, kuras tādas saglabājas pat sankciju laikā, tad diemžēl ar Baltijas valstīm tas nav izdevies," paziņoja Medvedevs.

Pēc viņa teiktā, "iemesli ir acīmredzami - tie ir politiski". "Visvieglākā politiskās pārvaldes metode ir ienaidnieka tēla radīšana, tas vienmēr nostrādā jebkurā valstī. Jo vairāk tu saspīlē, jo lielāka konsolidācija," klāstīja Medvedevs. "Ja blakus dzīvo tāda milzīga tauta kā krievu, ja blakus atrodas kodollielvalsts, tad, vispārībā, kāpēc gan nepaekspluatēt šo tēmu, it īpaši ņemot vērā virkni vēl pastāvošo padomju fobiju?"

Komentāri