Gruzija pēc plūdiem: Zaudējumus lēš 50 miljonu dolāru apmērā (FOTO), Mixnews.lv

Gruzija pēc plūdiem: Zaudējumus lēš 50 miljonu dolāru apmērā (FOTO)

фото

Pasaulē | 2015. gada 15. jūnijā plkst. 10:42

Pēc plūdiem Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kurā gājuši bojā 12 cilvēki, bet 24 pazuduši bez vēsts, pirmdien visā valstī izsludinātas sēras, ziņo LETA - radio "Brīvā Eiropa".

Savukārt galvaspilsētā plūdu seku likvidācijas darbu un transporta ierobežojumu dēļ pirmdiena noteikta par brīvdienu. Brīvdiena attiecas tikai uz Tbilisi un neattiecas uz tām iestādēm, kuras ir iesaistītas plūdu seku likvidēšanas darbos.

фото

Valdības paziņojumā norādīts, ka darbdiena pirmdien būs ārkārtas situāciju štābam, Iekšlietu ministrijai, Finanšu ministrijai, Tbilisi pilsētas domei, Nacionālajai bankai un Gruzijas komercbankām.

Lai pieminētu plūdos bojā gājušos, visā Gruzijā plkst.12 baznīcās un klosteros tiks skandināti zvani un noturēti aizlūgumi.

Atbilstoši provizoriskajām aplēsēm stihijas nodarītais posts rēķināms 50 miljonos dolāru.

фото

фото

Plašajos plūdos smagi cietis pilsētas zoodārzs, tā infrastruktūra teju pilnībā iznīcināta. Daudzi dzīvnieki gājuši bojā, bet citi - arī plēsēji - aizbēguši no saviem voljēriem.

фото

Izbēgušas sešas lauvas, seši tīģeri, septiņi lāči un 13 vilki. Sociālajos tīklos un mediju ziņu lentēs publicēti fotoattēli, kuros redzams, kā pārplūdušajā pilsētā gar daudzdzīvokļu namiem peld krokodils. Brīvībā nonācis arī viens nīlzirgs.

фото

Daļu izbēgušo plēsēju izdevies iemidzināt un nogādāt atpakaļ zoodārza teritorijā vai citviet drošībā, tomēr dažus specvienību karavīri bija spiesti nogalināt.

Atbilstoši jaunākajai informācijai, turpinās vairāku lauvu un tīģeru meklēšana. Pilsētas nomalē Nucbidzes plato rajonā manīta pantera. Virs pilsētas riņķo helikopteri.

Izglābto zoodārza iemītnieku skaits nav liels, atzina zoodārza pārstāve sakariem ar presi Mzija Šarašidze.

фото

фото

Izglābušies tikai tie dzīvnieki, kas atradās voljēros zoodārza augstākajā daļā. Pamatā tie ir nagaiņi.

Izglābts ir begemots, ziloņi, lamas, aļņi, pāvs, zebras, kazas, zirgi, poniji, viens šakālis, divi trīs vilki, daļa lauvu un leopardi, degunradzis un divi trīs pingvīni, sacīja Šarašidze, piebilstot, ka pingvīnu sākotnēji bijis 17.

Plūdi Tbilisi izraisījās naktī uz svētdienu.

Premjerministrs mudināja iedzīvotājus nepamest savus mājokļus, neļaut tos atstāt bērniem un ziņot par pamanītajiem plēsējiem.

Lietavas, kas Tbilisi un tās apkaimē turpinājās vairākas stundas, appludinājušas vairāk nekā 100 privātmāju pagalmus un pirmos stāvus, kā arī vairākus tuneļus un pazemes laukumus. Nodarīti postījumi autoceļiem, elektroenerģijas līnijām, infrastruktūras objektiem.

No krastiem izgājusi Veres upe. Ūdens straumes aizskalojušas vairākus desmitus namu un automašīnu.

Tbilisi zoodārzs lūdzis iedzīvotājs nenogalināt dzīvniekus, kas pametuši pagājušajā naktī plūdu izpostītās mājvietas.

"Ļoti lūdzam, ja jūs kaut kur ieraugāt dzīvnieku, nenogaliniet viņu. Zvaniet tieši mums," teikts paziņojumā zvēru dārza lapā sociālajā tīklā "Facebook".

Specvienību karavīri Tbilisi jau nošāvuši vienu hiēnu un sešus vilkus.

No zoodārza izbēgušais nīlzirgs nonācis līdz Varoņu laukumam pilsētas centrā. Tikai pret rīta pusi viņam izdevies nomierināt ar trankvilizatoriem, un tad viņš pusaizmidzis nogādāts drošībā.

Komentāri