Pasaules lielākais liellopu gaļas pārstrādes uzņēmums pārtrauc Eiropā ražotas gaļas izplatīšanu, Mixnews.lv

Pasaules lielākais liellopu gaļas pārstrādes uzņēmums pārtrauc Eiropā ražotas gaļas izplatīšanu

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 21:09

Pasaulē lielākais liellopu gaļas pārstrādātājs - Brazīlijas uzņēmums JBS otrdien paziņoja, ka tā Beļģijas struktūrvienība "JBS Toledo" pārtrauks izplatīt Eiropā ražotu liellopu gaļu līdz brīdim, kad beigsies Eiropu pārņēmušais zirga gaļas skandāls, ziņo LETA/AFP.

Šādu lēmumu JBS pieņēmis pēc tam, kad Šveices pārtikas uzņēmums "Nestle" atsauca no Itālijas un Spānijas veikaliem makaronus ar liellopa gaļu, kad pārbaužu rezultātos šajos produktos tika konstatētas zirga DNS paliekas. Šveicē bāzētais multinacionālais uzņēmums apturējis to produktu piegādes, kuros atrodama gaļa no Vācijas piegādātāja "H.J. Schypke". "H.J. Schypke" ir arī "JBS Toledo" apakšuzņēmējs.

JBS paziņojumā norādīts, ka ""JBS Toledo" aptur visus līgumus ar "H.J. Schypke" un pārtrauc Eiropas gaļas izplatīšanu līdz brīdim, kad tiek atjaunota pārliecība Eiropas liellopu gaļas izplatīšanas tīklā".

JBS arī distancējās no skandāla, uzsverot, ka "H.J. Schypke" nav JBS grupas sastāvdaļa un ka JBS rūpnīcās ražotajos produktos zirga gaļas pēdas nav atklātas.

Foto: wn.de

Komentāri