Kamerūnā nolaupīti septiņi franču tūristi, Mixnews.lv

Kamerūnā nolaupīti septiņi franču tūristi

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 22:17

Kamerūnas ziemeļos, netālu no robežas ar Nigēriju, otrdien nolaupīti septiņi franču tūristi - vienas ģimenes locekļi, apstiprināja Francijas prezidents Fransuā Olands, ziņo LETA/AFP.

Kā liecina Olanda rīcībā esošā informācija, Francijas pilsoņus nolaupījis Nigērijas "teroristu grupējums, kuru mēs labi pazīstam", pieļaujot, ka notikušajā varētu būt vainojama Nigērijas islāmistu sekta "Boko Haram". "Visticamāk, viņi (ķīlnieki) tiks nogādāti Nigērijā," sacīja Olands, solot darīt visu iespējamo, lai to nepieļautu.

Olands arī solīja, ka varasiestādes aktīvi strādā, lai izglābtu sagūstīto ģimeni.

Izskanējusi versija, ka francūži sagūstīti, atriebjoties par Francijas iesaistīšanos cīņā pret Mali islāmistiem.

Tikmēr kāds Francijas vēstniecībai tuvu stāvošs avots iepriekš atklāja, ka nolaupīti trīs pieaugušie un četri bērni - piecus, astoņus, desmit un 12 gadus veci.

Nolaupītāji acīmredzot braukuši ar motocikliem. Viņi uzbrukuši franču tūristiem, kad tie atgriezušies no ekskursijas dabas parkā, norādīja anonīmais avots.

Drošības spēki sākuši izmeklēšanu un noziedznieki tiek meklēti gar visu Nigērijas robežu, aģentūrai AFP atklāja kāds avots drošības dienestā. No avotiem dabas parkā izdevies noskaidrot, ka tūristi tur ieradušies vakar un nakšņojuši kempingā. Viņi devušies prom šorīt.

Šis ir pirmais gadījums, kad Kamerūnā nolaupīti rietumvalstu tūristi, lai gan valsts piekrastē cilvēku nolaupīšanas notiek regulāri. Pēdējais šāds gadījums notika 8.februārī.

Foto: rnw.nl

Komentāri