Vācieši atbalsta Grieķijas izstāšanos no eirozonas, Mixnews.lv

Vācieši atbalsta Grieķijas izstāšanos no eirozonas

фото

Pasaulē | 2015. gada 19. jūnijā plkst. 18:15

Vairums vāciešu uzskata, ka Grieķijas izstāšanās no eirozonas būtu pareizs solis, ziņo LETA-THE LOCAL.

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības organizācijas "YouGov" veikto aptauju 58% vāciešu vēlas, lai Grieķija vienkārši izstājas no eirozonas. Tikai 28% aptaujāto domā, ka Grieķijai vajadzētu palikt eirozonā, bet 14% respondentu nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Puse no aptaujātajiem - 49% - uzskata par iespējamu, ka Grieķija galu galā pametīs eirozonu, bet 41% uzskata to par mazticamu scenāriju. Vēl tikai maijā 50% aptaujāto uzskatīja Grieķijas izstāšanos no eirozonas par mazticamu un tikai 39% gaidīja, ka tas notiks.

Starptautiskajiem aizdevējiem un Grieķijai jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu Atēnām izmaksāt pēdējos 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējuma, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas.

Taču nedēļas nogalē notikušās pārrunas starp Grieķiju un kreditoriem noslēdzās bez panākumiem.

Tagad cerības tiek liktas uz ceturtdien un piektdien Luksemburgā paredzēto eirozonas dalībvalstu finanšu ministru sanāksmi. Ja tajā izdosies gūt kādu progresu, nedēļas nogalē, iespējams, notiks valstu un valdību vadītāju ārkārtas tikšanās.

Komentāri