ANO: Pasaulē sācies bēgļu laikmets, Mixnews.lv

ANO: Pasaulē sācies bēgļu laikmets (1)

фото

Pasaulē | 2015. gada 18. jūnijā plkst. 16:14

Pasaulē sācies bezprecedenta bēgļu kustības laikmets un starptautiskā sabiedrība ar to nespēj tikt galā, ceturtdien Ženēvā atzina ANO., ziņo LETA-DPA.

Pagājušajā gadā piedzīvots jauns bēgļu skaita rekords kopš Otrā pasaules kara - 59,5 miljoni cilvēku. Lielākās bēgļu grupas ir sīrieši, afgāņi un somālieši, ziņo ANO.

Tas nozīmē, ka doties uz ārzemēm, meklēt patvērumu savā valstī vai citur bijis spiests viens no 122 pasaules iedzīvotājiem.

"Mēs piedzīvojam paradigmas maiņu, nekontrolēti ieslīdam globālas piespiedu pārvietošanās ērā, un reakcija, kas nepieciešama, patlaban skaidri pāraug jebko, kas iepriekš piedzīvots," sacīja ANO pārstāvis Antonio Guterress.

Viņš uzsvēra, ka biedējoša ir redzamā starptautiskās sabiedrības pilnīgā nespēja kopīgi strādāt, lai pārtrauktu karus un nostiprinātu mieru. Apmēram 13,9 miljoni cilvēku, kas līdzinās Londonas iedzīvotāju skaitam, bijuši spiesti bēgt 2014.gadā.

Šis skaits ir desmit reižu lielāks nekā 2010.gadā, vēsta ANO bēgļu aģentūra UNHCR, norādot, ka dažos pēdējos gados sākušies 15 jauni konflikti, tostarp Centrālāfrikas republikā, Irākā, Mjanmā, Dienvidsudānā, Sīrijā, Ukrainā un Jemenā.

Ieskaitot cilvēkus, kas bēguši iepriekšējos gados un nav atgriezušies, pagājušajā gadā savas valsts teritorijā bija pārvietojušies 38 miljoni cilvēku, uz citām valstīm bēguši 20 miljoni, bet 1,8 miljoni bija saņēmuši jau patvērumu ārvalstīs.

Vairāk nekā puse no piespiedu kārtā mājas pametušajiem ir bērni. Par spīti statistikai, kas liecina, ka Vidusjūru šķērsojuši 219 000 cilvēku, lai nokļūtu Eiropā, UNHCR uzsvērusi, ka lielāko daļu - 86% - uzņēmušas jaunattīstības valstis.

Visvairāk bēgļu uzņēmusi Turcija, jo konflikts norosinās tās kaimiņvalstī Sīrijā. Tai seko Pakistāna, Libāna, Irāna un Etiopija.

"Bezprecedenta masu pārvietošanās laikmetā mums vajadzīga bezprecedenta humānā reakcija un atjaunota globāla apņemšanās būt tolerantiem un aizsargāt cilvēkus, kas bēg no konflikta un vajāšanām," sacīja Guterress.

Komentāri 1
Jahnispirms 3 gadiem
šī migrācija ir drausmīga visiem , gan tiem , kuri dodas prom no mājām, gan tiem, kuriem šie migrantu bari jāuzņem !ŠI migrācija nav risinājums.Pasaulei jānāk kopā un jādomā ! ES to nespēj ! Vai nu bez iemesla jau Bībelē nebūtu teikts, ka Dievs ierādījis katrai tautai vietu uz zemes ,kur tai dzīvot ?