Kamerūnā nolaupītie franču tūristi nogādāti Nigērijā, Mixnews.lv

Kamerūnā nolaupītie franču tūristi nogādāti Nigērijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. februārī plkst. 08:18

Kamerūnā nolaupītie septiņi franču tūristi nogādāti Nigērijā, otrdien pavēstīja Kamerūnas valdība, ziņo LETA.

"Ķīlnieku sagrabēji kopā ar saviem gūstekņiem šķērsojuši Nigērijas robežu," teikts Kamerūnas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. Iepriekš jau bija izskanējusi versija, ka ķīlnieki, visticamāk, tiks aizvesti uz Nigēriju.

Jau vēstīts, ka Kamerūnas ziemeļos, netālu no robežas ar Nigēriju, otrdien tika nolaupīti septiņi franču tūristi - vienas ģimenes locekļi , apstiprināja Francijas prezidents Fransuā Olands.

Kā liecina Olanda rīcībā esošā informācija, Francijas pilsoņus nolaupījis Nigērijas "teroristu grupējums, kuru mēs labi pazīstam", pieļaujot, ka notikušajā varētu būt vainojama Nigērijas islāmistu sekta "Boko Haram". Olands arī solīja, ka varasiestādes aktīvi strādā, lai izglābtu sagūstīto ģimeni.

Izskanējusi versija, ka francūži sagūstīti, atriebjoties par Francijas iesaistīšanos cīņā pret Mali islāmistiem. Tikmēr kāds Francijas vēstniecībai tuvu stāvošs avots iepriekš atklāja, ka nolaupīti trīs pieaugušie un četri bērni - piecus, astoņus, desmit un 12 gadus veci.

Nolaupītāji acīmredzot braukuši ar motocikliem. Viņi uzbrukuši franču tūristiem, kad tie atgriezušies no ekskursijas dabas parkā, norādīja anonīmais avots.

Šis ir pirmais gadījums, kad Kamerūnā nolaupīti rietumvalstu tūristi, lai gan valsts piekrastē cilvēku nolaupīšanas notiek regulāri. Pēdējais šāds gadījums notika 8.februārī.

Foto: commsmea.com

Komentāri