Lietuvieši grib būtiski palielināt iedzīvotāju skaitu, Mixnews.lv

Lietuvieši grib būtiski palielināt iedzīvotāju skaitu

фото

Pasaulē | 2015. gada 30. jūnijā plkst. 18:44

Lietuvas valdošās koalīcijas partijas izteikušas apņemšanos panākt, lai tuvāko piecu gadu laikā emigrācija no Lietuvas saruktu uz pusi, bet tuvākajos desmit gados valsts iedzīvotāju skaits sasniegtu trīsarpus miljonus, ziņo LETA.

Opozīcijas partiju pārstāvji gan paziņojuši, ka šī apņemšanās ir deklaratīva un populistiska un nebalstās ne uz kādiem konkrētiem priekšlikumiem, kā šos mērķus panākt.

Tikmēr trīs valdošās partijas - Lietuvas sociāldemokrāti, "Kārtība un taisnīgums" un Darba partija - parakstīs nacionālo vienošanos emigrācijas jautājumā. Tām solījuši pievienoties arī vairāki mazāki politiskie spēki - Lietuvas poļu vēlēšanu akcija, Lietuvas zemnieku un zaļo savienība un Lietuvas zaļo partija. Opozīcija vismaz pagaidām domā atturēties.

"Panākt, lai laikā no 2015. līdz 2020.gadam emigrācijas plūsmu rādītājs tiktu būtiski samazināts - no 18 līdz 9%; izveidot ilgtermiņa nacionālo programmu, tiecoties panākt emigrācijas un reemigrācijas, un migrācijas plūsmu pozitīvu bilanci un ar efektīvu demogrāfisko politiku panākt, lai Lietuvas iedzīvotāju skaits 2025.gadā sasniegtu 3,5 miljonus," teikts dokumentā.

Kā liecināja 2011.gada tautskaite, desmit gadu laikā kopš 2001.gada Lietuvas iedzīvotāju skaits bija sarucis no 3,484 miljoniem līdz 3,054 miljoniem, bet šā gada sākumā saskaņā ar Statistikas departamenta datiem Lietuvā dzīvoja 2,922 miljoni cilvēku. Triju miljonu robežai lietuviešu acīs ir simboliska nozīme - šis skaitlis pieminēts arī populārā dziesmā, kas tiek uzskatīta par neoficiālu Lietuvas olimpiskās izlases himnu.

Komentāri