Ukraina pārtrauc pirkt gāzi no Krievijas , Mixnews.lv

Ukraina pārtrauc pirkt gāzi no Krievijas

фото

Pasaulē | 2015. gada 1. jūlijā plkst. 15:11

Ukrainas kompānija "Neftogaz" paziņojusi, ka no 1.jūlija pārtrauc gāzes pirkšanu no Krievijas enerģētikas kompānijas "Gazprom" līdz tiks panākta vienošanās par piegādes nosacījumiem, ziņo LETA-BBC/INTERFAX/AFP.

Tikmēr "Gazprom" paziņoja, ka Kijeva nav veikusi priekšapmaksu par jūliju un no šodienas gāzes piegādes uz Ukrainu ir pārtrauktas.

"Kamēr mēs nebūsim vienojušies par cenu, iztiksim ar citiem variantiem," pavēstīja Ukrainas enerģētikas un ogļrūpniecības ministrs Vladimirs Demčišins. Kijeva uzskata, ka vienošanos par cenu varēs panākt līdz oktobrim.

Demčišins norādīja, ka gāzes cena 247,18 dolāri par 1000 kubikmetriem gāzes, kuru pirmdien nosauca Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs, Ukrainu neapmierina.

Kijeva uzskata, ka godīga cena par Krievijas gāzi būtu nedaudz virs 200 dolāriem par 1000 kubikmetriem.

"Gāzes pārvade pa Ukrainas teritoriju "Gazprom" Eiropas klientiem turpināsies pilnā apmērā saskaņā ar līgumu nosacījumiem," pavēstīja "Neftogaz".

Kā paziņojis "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers, "Ukraina nav samaksājusi par gāzes piegādēm jūlijā. No 1.jūlija plkst.10 "Gazprom" gāzes piegādes Ukrainai ir pārtrauktas. Bez priekšapmaksas "Gazprom" nepiegādās gāzi Ukrainai ne par kādu cenu".

Pagājušā gada oktobrī "Gazprom" pēc pārrunām Briselē piedāvāja Ukrainai 100 dolāru atlaidi no līgumcenas. Līdz 2015.gada marta beigām gāzes cena bija 329 dolāri par 1000 kubikmetriem. Gada otrajā ceturksnī cena ar atlaidi bija 248 dolāri par 1000 kubikmetriem gāzes.

Tikmēr Ukrainas gāzes infrastruktūras operatora "Ukrtransgaz" preses pārstāvis Maksims Beļavskis paziņojis, ka šobrīd gāze tiek importēta tikai no Slovākijas.

Ukraina apturējusi arī gāzes importu caur Ungāriju, liecina Ungārijas gāzes transporta sistēmas operatora "FGSZ Ltd" dati.

Savukārt Eiropas Komisijas (EK) enerģētikas vienības viceprezidents Marošs Šefčovičs paziņojis, ka gāzes piegādes Ukrainai un Eiropas Savienībai (ES) nav apdraudētas.

Viņš atsaucās uz "spēcīgiem atpakaļejošās plūsmas mehānismiem", kas ļaus sūtīt gāzi no ES uz Ukrainu, un labāku sagatavošanos šādām situācijām. ES organizētās sarunas par Krievijas gāzes piegādēm Ukrainai otrdien Vīnē beidzās bez vienošanās, kam sekoja abu pušu paziņojumi.

Komentāri