Pētījums: Vairāk nekā trešdaļa igauņu apsver iespēju aizbraukt no valsts, Mixnews.lv

Pētījums: Vairāk nekā trešdaļa igauņu apsver iespēju aizbraukt no valsts

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. februārī plkst. 14:14

Vairāk nekā trešā daļa apjautāto darbspējas vecumā esošo igauņu pēdējā pusgada laikā apsvēruši iespēju aizbraukt no valsts, par laikraksta "Eesti Päevaleht" pētījuma rezultātiem ziņo LETA.

Aptaujas dalībniekiem tika jautāts, vai pēdējo sešu mēnešu laikā viņi apsvēruši iespēju aizbraukt no Igaunijas, un 37% respondentu atbildēja apstiprinoši.

Ņemot vērā faktu, ka visi cilvēki, kas pieļāvuši iespēju aizbraukt, to nedara, no Igaunijas prom varētu doties ap 108 000 cilvēku, spriež izdevums. Vairumā gadījumu vēlme aizbraukt no valsts saistīta ar darba gaitām, daudz retāk - ar ģimeni vai mācībām.

Tartu universitātes cilvēka ģeogrāfijas lektore Kristi Anniste, kas pētījusi igauņu pārcelšanos uz Somiju, neuzskata, ka aptaujas dati radītu pamatu satraukumam.

"Līdzīgs jautājums igauņiem ticis uzdots Sociālo lietu ministrijas pētījumos, kuru mērķis bija noskaidrot migrācijas potenciālu Igaunijas darbspējas vecumā esošo cilvēku vidū. 2010.gada pētījuma dati liecina, ka 38% apsvēra iespēju doties darba gaitās uz ārvalstīm, saskaņā ar jaunāko pētījumu šādu iespēju apsvēruši 22%," norādīja Anniste, atgādinot - ne visi, kas domā par aizbraukšanu, to arī dara.

Foto: gorod.lv, pasmi.ru

Komentāri