Uz nāvessodu notiesātais Bostonas spridzinātājs pieprasa jaunu tiesu, Mixnews.lv

Uz nāvessodu notiesātais Bostonas spridzinātājs pieprasa jaunu tiesu

фото

Pasaulē | 2015. gada 7. jūlijā plkst. 19:05

Par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā uz nāvi notiesātais Džohars Carnajevs pieprasījis jaunu tiesu, ziņo LETA-AFP.

Sākotnējā prasībā teikts, ka jauna tiesa pieprasīta taisnīguma interesēs. Plašākas pamatojums nav sniegts.

Carnajeva advokāts sacīja, ka līdz 17.augustam prasība tika paplašināta. Carnajevam 24.jūnijā tika piespriests nāvessods sešos punktos par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā 2013.gadā.

ASV zvērinātie jau 15.maijā nolēma, ka 21 gadu vecajam Carnajevam nāvessods pienākas sešās no 17 apsūdzībām, kas paredz augstāko soda mēru un kurās viņa vainu zvērinātie tādā pašā sastāvā atzina jau iepriekš.

Pie Bostonas maratona finiša līnijas 2013.gada 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.

ASV izmeklētāji noskaidroja, ka spridzekļus bija uzstādījuši divi čečenu imigranti - brāļi Carnajevi. Otru teroristu - Tamerlanu Carnajevu - dramatiskas vajāšanas operācijas laikā ASV drošības dienesti likvidēja, bet jaunākais brālis Džohars, kurš vajāšanas laikā guva smagus ievainojumus, galu galā tika sagūstīts.

Uzbrukums Bostonas maratonam bija nopietnākais terora akts, kas ASV teritorijā tika pastrādāts kopš 2001.gada 11.septembra, kad islāmistu teroristi uzbruka Ņujorkas Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem un Pentagona ēkai Vašingtonā.

Komentāri