Lietuva uzņems 85 bēgļus, Mixnews.lv

Lietuva uzņems 85 bēgļus

фото

Pasaulē | 2015. gada 10. jūlijā plkst. 19:45

Lietuva uzņems 85 bēgļus, kurus Eiropas Komisija (EK) vēlas izdalīt pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, pēc ceturtdien notikušās ES dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmes pavēstīja Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Elvins Jankevičs, ziņo LETA-ELTA.

"Saskaņā ar jauno formulu Lietuvai sākotnēji tika lūgts uzņemt izmitināšanai 97 personas no trešajām valstīm," telefoniski no Strasbūras aģentūrai ELTA pavēstīja Jankevičs.

Pēc viņa teiktā, migranti tiks sadalīti pēc jaunas Luksemburgas piedāvātas formulas, kas ir labvēlīga Lietuvai. Formula ņem vērā migrantus uzņemošās valsts iekšzemes kopproduktu un iedzīvotāju skaitu un tā dēvēto izlīdzināšanas procentu. Pēc ilgstošām sarunām Lietuvai izdevies panākt, ka uz to neattiecas izlīdzināšanas procenta kritērijs attiecībā uz migrantiem no trešajām valstīm.

Pēc Jankeviča teiktā, vēl nav nolemts, kad bēgļi no Tuvajiem Austrumiem varētu sākt ierasties Lietuvā. Lietuva divu gadu laikā uzņems 85 bēgļus.

Kā ziņots, ES dalībvalstu iekšlietu ministri ceturtdien nespēja panākt galīgo vienošanos par nelegālās imigrācijas krīzes risinājumu, un galīgā lēmuma pieņemšanu par šobrīd Itālijā un Grieķijā jau esošo 40 000 patvēruma meklētāju izmitināšanu citās dalībvalstīs atlika līdz 20.jūlijam.

Komentāri