Eiropu brīdina par jaunu sīriešu bēgļu vilni, Mixnews.lv

Eiropu brīdina par jaunu sīriešu bēgļu vilni

фото

Pasaulē | 2015. gada 10. jūlijā plkst. 15:46

Turcijai būs grūtības tikt galā ar jaunu bēgļu pieplūdumu no pilsoņkara plosītās Sīrijas un daudzi no viņiem, visticamāk, mēģinās sasniegt Eiropu, piektdien publicētos komentāros brīdina Turcijas Eiropas Savienības (ES) lietu ministrs Volkans Bozkirs, ziņo LETA-REUTERS.

Turcija jau ir uzņēmusi gandrīz divus miljonus bēgļu no Sīrijas, kas ir vairāk nekā citas kaimiņvalstis, un kļuvusi par lielāko bēgļu patvērumvalsti pasaulē.

"Turcija ir sasniegusi savu galējo bēgļu uzņemšanas kapacitāti. Tagad tiek runāts, ka varētu nākt jauns bēgļu vilnis. Tas pārsniegtu Turcijas [iespējas], un tas nostādītu Eiropu aci pret aci ar vēl vairāk imigrantiem," Briseles brauciena laikā laikrakstam "Hurriyet" sacīja ministrs Volkans Bozkirs.

Bozkirs sacīja, ka, salīdzinot ar līdzekļiem, ko iztērējusi Turcija, uzceļot nometņu joslu gar tās 900 kilometru garo robežu ar Sīriju, ES ieguldījums ir niecīgs.

"Mēs līdz šim esam iztērējuši sešus miljardus ASV dolāru. ES kopā ir piešķīrusi 70 miljonus eiro, un tas joprojām ir tikai solījums, kas līdz mums nav nonācis," teica ministrs.

ANO Bēgļu aģentūra ceturtdien paziņoja, ka Sīrijas bēgļu skaits pārsniedzis četrus miljonus, turklāt pēdējo desmit mēnešu laikā bēgļu skaits palielinājies par veselu miljonu.

Tāpat vēl 7,6 miljoni sīriešu ir kļuvuši par bēgļiem paši savā valstī. Pilsoņkara dēļ viņi bijuši spiesti pamest savas mājas, bet palikuši Sīrijā un nav devušies uz citām valstīm, liecina ANO dati.

"Tie ir iedzīvotāji, kuriem nepieciešams pasaules atbalsts, bet tā vietā viņi dzīvo šausmīgos apstākļos un grimst dziļāk nabadzībā," sacīja ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos Antoniu Guterišs.

ANO Bēgļu aģentūra kritizēja citas valstis par atbalsta nesniegšanu tām valstīm, kas uzņēmušas vairumu Sīrijas bēgļu, tādējādi uzņemoties lielu slogu savam budžetam, darba tirgum un sabiedrisko pakalpojumu sektoram. Aģentūra norādīja, ka bēgļi, lai izdzīvotu, spiesti ubagot, nostrādināt savus bērnus vai izprecināt tos.

Guterišs sacīja, ka situācijas pasliktināšanās Sīrijā pamudina bēgļus doties tālāk uz Eiropu, tomēr vairums paliek reģionā.

Turcija uzņēmusi jau aptuveni 1,8 miljonus sīriešu, Libāna uzņēmusi 1,2 miljonus, Jordānija 630 000, Irāka 250 000, Ēģipte 130 000 un citas Ziemeļāfrikas valstis - 24 000.

ANO aplēsēs par sīriešu bēgļu kopskaitu - vairāk nekā 4 013 000 - nav iekļauti tie 270 000 bēgļu, kas lūguši patvērumu Eiropas valstīs.

Komentāri