Investoriem pievilcīgākās Eiropas pilsētas ir Londona, Parīze, Berlīne, Mixnews.lv

Investoriem pievilcīgākās Eiropas pilsētas ir Londona, Parīze, Berlīne

фото

Pasaulē | 2015. gada 24. jūlijā plkst. 16:12

Investoriem pievilcīgākās Eiropas pilsētas ir Londona, Parīze un Berlīne, liecina revīzijas, nodokļu, darījumu un konsultāciju pakalpojumu sniedzēja EY pētījums "European Attractiveness Survey 2015".

Dati iegūti, šā gada janvārī un februārī aptaujājot 808 starptautiska līmeņa lēmumpieņēmējus. Intervētie speciālisti tika lūgti nosaukt trīs investoriem vispievilcīgākās Eiropas pilsētas.

Vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto nosauca Londonu, 29% minēja Parīzi, 28% - Berlīni, 11% - Frankfurti, 7% - Amsterdamu, 7% - Briseli, 7% - Minheni, 6% - Barselonu, 6% - Prāgu, 4% - Madridi.

Salīdzinājumā ar līdzīgu aptauju 2014.gadā šogad Londonas pievilcība investoru acīs ir mazinājusies par diviem punktiem, savukārt Berlīnes pievilcība ir augusi par četriem punktiem. EY eksperti skaidro, ka Berlīne reitingā kāpusi, jo tā kļūst par galveno Eiropas ekonomiskās varas centru, kā arī investori novērtē Berlīnes veidošanos par tehnoloģiju un dzīvesstila galamērķi.

EY eksperti arī atzīmē, ka Eiropas Komisijas mājvieta Brisele investīcijām pievilcīgāko Eiropas pilsētu topā šogad ir pakāpusies uz sesto vietu salīdzinājumā ar 11.vietu šajā topā pagājušajā gadā.

Komentāri