Meksikas narkobaronam Gusmanam jau otro reizi izdodas aizbēgt no cietuma, Mixnews.lv

Meksikas narkobaronam Gusmanam jau otro reizi izdodas aizbēgt no cietuma

фото

Pasaulē | 2015. gada 13. jūlijā plkst. 19:05

Meksikas narkobarons Hoakins Gusmans otro reizi 14 gados izbēdzis no paaugstinātas drošības cietuma 90 kilometrus uz rietumiem no Mehiko, ziņo LETA.

Varas iestādes sākušas viņa meklēšanu Altiplano cietuma apkaimē un uz tuvējo štatu ceļiem. Apturēta lidmašīnu izlidošana no tuvējās Tolukas lidostas.

Kā paziņojusi Meksikas Nacionālā drošības komisija, novērošanas kamerās Gusmans pēdējo reizi redzēts sestdienas vakarā cietuma dušu zonā. Saņemot signālu, ka novērošanas kamerās viņš nav redzams, un atrodot viņa kameru tukšu, izziņota trauksme.

58 gadus vecais Sinaloa narkotiku karteļa vadītājs Gusmans, pazīstams ar iesauku El Čapo jeb Īsais, tika aizturēts Gvatemalā 1993.gadā un izdots Meksikai, kur viņam piesprieda divdesmit gadu cietumsodu par slepkavību un narkotiku kontrabandu.

Pirmoreiz viņš izbēga no cietuma 2001.gadā, paslēpjoties veļas ratiņos. 2014.gadā Gusmanu notvēra Sinaloa štatā ar ASV Narkotiku apkarošanas pārvaldes palīdzību. Šoreiz viņš cietumā pavadījis tikai 17 mēnešus. Paredzams, ka Gusmana izbēgšana radīs nopietnas raizes Meksikas prezidenta Enrikes Penas Njeto administrācijai, kas iepriekš izpelnījusies atzinību par viņa notveršanu. Pats prezidents patlaban devies valsts vizītē uz Franciju.

Sinaloa kartelis, kas darbojas Meksikas Klusā okeāna piekrastē, tirgo narkotikas ne tikai uz ASV, bet arī uz Eiropu un Āziju. Pirms Gusmana pēdējās apcietināšanas ASV bija izsludinājušas piecu miljonu dolāru atlīdzību par informāciju, kas ļautu viņu notvert.

Komentāri