Beļģijā grib atļaut veikt eitanāziju arī nepilngadīgajiem, Mixnews.lv

Beļģijā grib atļaut veikt eitanāziju arī nepilngadīgajiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. februārī plkst. 21:32

Beļģijas likumdevēji trešdien sākuši debates par to, vai papildināt pirms desmit gadiem pieņemto likumu par eitanāziju, attiecinot to arī uz nepilngadīgajiem, ziņo LETA-AFP.

Patlaban likums attiecas uz 18 gadu vecumu sasniegušajiem, tomēr, kā to parlamenta augšpalātai pastāstīja eksperte, ir skaidrs, ka eitanāzija tiek veikta arī jaunākiem cilvēkiem.

"Mēs visi to zinām," sacīja Briseles Karalienes Fabiolas bērnu universitātes slimnīcas reanimācijas nodaļas vadītāja Dominika Biarāna.

Ņemot vērā šo realitāti, "ārstiem ir vajadzīga juridiskā bāze".

Savukārt cits eksperts Lēvenes universitātes profesors Kriss van Gēts uzskata, ka ierosinātās izmaiņas rada "milzīgas ētiskas problēmas".

Ierosinājumi likuma izmaiņām, kurās cita starpā ierosināts atļaut veikt eitanāziju arī ar Alcheimera slimību sirgstošajiem, parlamentā tika iesniegti decembrī, tomēr sagaidāms, ka lēmums tiks pieņemts tikai pēc vairākiem mēnešiem.

Beļģijā eitanāzija tika legalizēta 2002.gadā. Pirms tam tas bija noticis tikai Nīderlandē.

2011.gadā Beļģijā eitanāzija veikta 1133 cilvēkiem, vairumā gadījumu tie ir cilvēki, kuriem bijis vēzis pēdējā stadijā. Nāves gadījumi, kad cilvēks no dzīves aizgājis eitanāzijas ceļā, veido 1% no nāves gadījumu kopskaita, liecina oficiālā statistika.

Foto: rus.err.ee, spantechular.com

Komentāri