Cietumā sodu par pedofiliju sāk izciest Dignidadas vācu kopienas līderi, Mixnews.lv

Cietumā sodu par pedofiliju sāk izciest Dignidadas vācu kopienas līderi

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. februārī plkst. 22:44

Pieci Dignidadas vācu kopienas līderi sākuši izciest viņiem piespriestos cietumsodus par bērnu seksuālu izmantošanu, atsaucoties uz varasiestāžu pārstāvju paziņojumu, ziņo LETA-AFP.

Četri notiesātie tika nogādāti tiesā otrdien, kā to bija pieprasījis tiesnesis, bet vēl viens - trešdien.

Pagājušajā mēnesī Čīles Augstākā tiesa atstāja spēkā 2004.gada spriedumu pieciem Dignidadas kolonijas līderiem. Tiesājamie ir vainīgi apsūdzībās "12 gadus jaunāka mazgadīgā izvarošanā, 16 mazgadīgo seksuālas izmantošanas gadījumos, kā arī par atteikšanos izdot mazgadīgo un bērnu nolaupīšanu", nosprieda tiesa.

Diviem Vācijas pilsoņiem piespriesti 11 gadi cietumā, vienam - astoņi, bet vēl vienam Vācijas un vienam Čīles pilsonim - pieci gadi cietumā.

Sākotnējā spriedumā piecu gadu cietumsods piespriests arī vācietim Hartmutam Hopam, bet viņš 2011.gadā no Čīles aizbēdzis. Čīle centusies panākt Hopa izdošanu, bet Vācija atsakās to darīt.

Tiek uzskatīts, ka Hops bijis izolētās un ar stingrību pārvaldītās kolonijas dibinātāja Paula Šēfera "labā roka". Šēfers mira 2010.gadā cietumā, kur viņš izcieta 20 gadu cietumsodu par bērnu izmantošanu un spīdzināšanu.

Vēl 14 cilvēki tika notiesāti par to, ka slēpuši noziegumus, par kuriem pieci kolonijas vadītāji tagad sāk izciest sodu, vai arī bijuši līdzzinātāji. Viņiem piespriesti mazāki cietumsodi.

Kolonija tika dibināta 1961.gadā, bet 2005.gadā tā tika pārdēvēta par Bavārijas ciematu. Patlaban tur mitinās vairāk nekā 300 cilvēku, pārsvarā vācieši, kas nodarbojas ar lauksaimniecību.

Foto: plovdiv-online.com, publicpost.ru

Komentāri