ASV pauž satraukumu par nopietniem pārkāpumiem Armēnijas prezidenta vēlēšanās, Mixnews.lv

ASV pauž satraukumu par nopietniem pārkāpumiem Armēnijas prezidenta vēlēšanās

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. februārī plkst. 09:11

ASV trešdien pauda satraukumu par "nopietnajiem pārkāpumiem", kas notikuši Armēnijas prezidenta vēlēšanu gaitā, ziņo LETA.

Atbilstoši oficiālajiem rezultātiem pirmdien notikušajās vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Seržs Sarkisjans, iegūstot 58,64% balsu, otrajā vietā ar 36,75% atstājot bijušo ārlietu ministru, ASV dzimušo Rafi Hovanisjanu.

Protestējot pret Sarkisjana uzvaru, trešdien Erevānas ielās izgāja tūkstošiem Hovanisjana atbalstītāju.

"Mēs piekrītam atzinumiem, ka, kaut arī vēlēšanu diena noritēja mierīgi un ievērojot kārtību, tā tika iezīmēta ar nepiemērotu iejaukšanos procesā, pārsvarā gadījumu no līdzšinējo valsts galvu pārstāvošo personu puses, kā arī ar dažiem nopietniem pārkāpumiem, arī gadījumiem, kad uz vēlētājiem ticis izdarīts spiediens," sacīja ASV Valsts departamenta preses pārstāve Viktorija Ņūlenda.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas novērotāji atzinuši ka nule kā notikušajās Armēnijas prezidenta vēlēšanās, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad tur tika vēlēts valsts galva, bijuši uzlabojumi, tomēr arī tagad vēlēšanās trūcis patiesas konkurences. Divi vadošie kandidāti no vēlēšanu cīņa izstājās pagājušā gada nogalē. ASV pauž bažas par to, ka "no valsts administrācijas puses trūcis objektivitātes, kā arī tikuši izmantoti administratīvie resursi, kā rezultātā izplūdusi robeža starp valsts un valdošās partijas aktivitātēm", norādīja Ņūlenda.

"Mēs mudinām tiesībsargājošo struktūru amatpersonas veikt izmeklēšanu un spert vajadzīgos soļus, reaģējot uz ticamām ziņām par vēlēšanu pārkāpumiem, un mēs aicinām visas puses šajā pēcvēlēšanu periodā saglabāt mieru un savos soļos ievērot savaldību," sacīja Valsts departamenta pārstāve.

Hovanisjans ir dzimis ASV, savulaik strādājis Losandželosā jurista profesijā un pārcēlies uz dzīvi Armēnijā pēc tur 1988.gadā pieredzētās postošās zemestrīces.

Foto: arf1890.com

Komentāri