Lāšs Vilks gatavojas izstādīt pravieša Muhameda gleznas, Mixnews.lv

Lāšs Vilks gatavojas izstādīt pravieša Muhameda gleznas

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. februārī plkst. 12:30

Latviešu izcelsmes Zviedrijas mākslinieks Lāšs Vilks, kurš saņēma nāves draudus par pravieša Muhameda zaimošanu savās karikatūrās, trešdien paziņojis, ka drīzumā nāks klajā ar jauniem darbiem, kuros pravietis atkal atainots ar suņa ķermeni, ziņo LETA-AFP.

"Ir svarīgi turpināt, jo, padodoties draudiem un atkāpjoties, tiek atmesti demokrātiskie principi," paziņoja mākslinieks.

Vilks plāno piedalīties jūlijā gaidāmajā mākslas izstādē Malmē.

Vilks izpelnījies musulmaņu pasaules sašutumu ar 2007.gadā Zviedrijas laikrakstos publicētajām pravieša Muhameda karikatūrām, kurās musulmaņu pravietis attēlots ar suņa ķermeni.

Zīmējumu publicēšana izraisīja plašus protestus musulmaņu valstīs, kā arī nāves draudus no vairākām organizācijām, arī no kādas ar "Al Qaeda" saistītas organizācijas, kas piedāvāja 10 000 dolāru (53 000 latu) atlīdzību par viņa nogalināšanu un papildus 50 000 dolāru, ja viņš tiks nogalināts, pārgriežot rīkli.

Pēc tam Vilks bija spiests pieņemt policijas aizsardzību.

Malmē mākslinieks plāno izstādīt gleznas, kuros pravietis atkal būs attēlots ar suņa ķermeni, bet šoreiz dažādu pasaulslavenu mākslinieku gleznu ietvaros.

Kāda varētu būt sabiedrības reakcija, ir grūti prognozēt, atzina Vilks. Malme, kurā katrs trešais iedzīvotājs ir dzimis ārpus Zviedrijas, ir kļuvusi par centru diskusijām par imigrācijas jautājumiem.

Pilsētas Islāma centra aplēses liecina, ka Malmē aptuveni 100 000 cilvēkiem ir "musulmaņu izcelsme".

Foto: no vietnes sydsvenskan.se

Komentāri