Timošenko pieprasa, lai viņu tiesā nogādā nestuvēs, Mixnews.lv

Timošenko pieprasa, lai viņu tiesā nogādā nestuvēs

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. februārī plkst. 14:42

Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko pieprasījusi, lai viņa tiesā, kad tiks izskatīta parlamenta deputāta Jevgēņija Ščerbaņa slepkavības lieta, tiktu nogādāta nestuvēs, pavēstīja valsts ieslodzījuma vietu dienests, ziņo LETA/KORRESPONDENT.

Amatpersonas norādīja, ka Timošenko pirmo reizi pieprasījusi nogādāt viņu tiesā nestuvēs, nevis lai viņai nokļūšanai tiesā tiktu nodrošināts staigājamais rāmis.

Tomēr ārsti, ņemot vērā apcietinātās stāvokli 18.februārī, atzinuši, ka pēc nestuvēm pagaidām nepieciešamības nav.

Ekspremjere, kura 2011.gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012.gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā.

Ukrainas parlamenta deputāts un tirdzniecības kompānijas īpašnieks Ščerbaņs un viņa sieva tika nogalināti 1996.gada novembrī Doņeckas lidostā. Šāvēji atzinušies, ka saņēmuši naudas pārskaitījumus no bankas konta, kas saistīts ar Timošenko un toreizējo premjerministru Pavlo Lazarenko, vēl pērn sacīja Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Renats Kuzmins.

2011.gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunos apsūdzības punktos.

Šīs apsūdzības saistītas ar fondu līdzekļu piesavināšanos 405,5 miljonu dolāru (aptuveni 200 miljonu latu) apmērā laikā, kad Timošenko vadīja uzņēmumu "Ukrainas vienotās enerģētikas sistēmas".

Foto: pannonrtv.com

Komentāri