Damaskas centrā pie "Baath" biroja uzsprādzis mīnēts auto, nogalinot daudz civiliedzīvotāju (FOTO, papildināta 21:35) , Mixnews.lv

Damaskas centrā pie "Baath" biroja uzsprādzis mīnēts auto, nogalinot daudz civiliedzīvotāju (FOTO, papildināta 21:35)

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. februārī plkst. 15:39

Damaskas centrā netālu no valdošās partijas "Baath" galvenā biroja ceturtdien, eksplodējot automašīnā ievietotam jaudīgam spridzeklim, nogalināti vairāk nekā 50 cilvēki, ziņo LETA-AFP/BBC.

Saskaņā ar Sīrijas valsts mediju ziņām uzbrukumā nogalināti vismaz 53 cilvēki, bet vēl 200 ievainoti. Tikmēr Londonā bāzētā Sīrijas aktīvistu organizācija "The Syrian Observatory for Human Rights" ziņo par 56 uzbrukumā mirušajiem.

фото

Tādējādi ceturtdien pieredzētais sprādziens kļuvis par asiņaināko uzbrukumu Damaskā kopš plašo nemieru sākuma.

Sīrijas Ārlietu ministrija notikušajā vaino ar starptautisko teroristu organizāciju "Al Qaeda" saistītus teroristu grupējumus, kas no ārvalstīm saņem finansiālo palīdzību. Damaskā par teroristiem dēvē nemierniekus, kas iesaistījušies asiņainajās cīņās ar režīma spēkiem.

Telekanāla "Al-Ekhbariya" pārraidītajos kadros līdzās sprādziena vietai redzami asinīm klāti līķi un degošas automašīnas. Tā kā netālu no sprādziena vietas Mazraa rajonā atrodas skola, ievainoto vidū ir daudzi bērni.

фото

фото

Mīnētais auto eksplodējis 16.novembra laukumā netālu no Al Imana mošejas, apliecināja policija.

Sprādzienā cietušas apkārtnes ēkas. No eksplozijas vietas Damaskas debesīs paceļas biezs melnu dūmu mākonis. Visi ceļi, kas ved uz sprādziena apkaimi, ātri tika slēgti.

фото

фото

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta. Atbilstoši ANO un ASV aprēķiniem Sīriju ir pametuši vairāk nekā 750 000 bēgļu, bet vēl 2,5 miljoni ir pārvietoti Sīrijas iekšienē.

ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja pagājušo otrdien sacīja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau "tuvojas 70 000".

Foto: newsru.com

Komentāri