Senators: ASV bezpilota lidaparātu uzlidojumos nogalināti 4700 cilvēki, Mixnews.lv

Senators: ASV bezpilota lidaparātu uzlidojumos nogalināti 4700 cilvēki

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. februārī plkst. 19:56

ASV bezpilota lidaparātu uzlidojumus līdz šim nogalināti jau 4700 cilvēki, to vidū arī mierīgi iedzīvotāji, atsaucoties uz ASV senatora Lindsija Greiema paziņojumu, ziņo LETA-AFP.

Šī ir pirmā reize, kad kāds ASV likumdevējs vai valdības pārstāvis atklāj kopējo bezpilota lidaparātu uzlidojumos nogalināto cilvēku skaitu. Līdz šim informācija par bezpilota lidaparātu uzlidojumos Pakistānā, Jemenā un citviet nogalināto cilvēku skaitu tika turēta slepenībā, un arī plašākas ziņas par pašiem uzlidojumiem nebija pieejamas.

Taču republikāņu senators Greiems, kurš aktīvi iestājas par šiem uzlidojumiem, izteicies, ka tajos dzīvību zaudējuši 4700 cilvēki.

"Dažreiz cieš nevainīgi cilvēki, un tas ir gaužām nepatīkami, taču mēs karojam un mēs esam likvidējuši vairākus ļoti augsta ranga "Al Qaeda" biedrus," kādā "Rotary" kluba sanāksmē norādījis politiķis.

Greiema pārstāvji nenoliedza medijos citētos Greiema izteikumus, vien uzsvēra, ka senators nav izpaudis slepenus valdības datus.

Vairākas organizācijas bija mēģinājušas aplēst 2004.gadā sāktajos uzbrukumos nogalināto kaujinieku un civiliedzīvotāju skaitu, taču šie aprēķini būtiski atšķīrās. Senatora sniegtajiem datiem vistuvāk atbilst Londonā bāzētās organizācijas "Izmeklējušās žurnālistikas birojs" aplēses, ka bezpilota lidaparātu uzlidojumos Pakistānā, Jemenā un Somālijā nogalināti 3072 līdz pat 4756 cilvēki.

ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija uzsvērusi, ka šie uzlidojumi ir "pēdējā iespēja" vērsties pret tiem, kas plāno uzbrukumus Savienotajām Valstīm un kurus nav iespējams sagūstīt.

Taču šīs prakses pretinieki uzstāj, ka tādējādi cilvēki tiek nogalināti bez tiesas sprieduma, turklāt uzlidojumus pietiekami nepārrauga Kongress vai tiesas.

Foto: 1tvs.net

Komentāri