Polijas valdība un katoļu baznīca vienojas par jaunu baznīcas finansēšanas modeli, Mixnews.lv

Polijas valdība un katoļu baznīca vienojas par jaunu baznīcas finansēšanas modeli

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. februārī plkst. 07:13

Polijas valdība un valstī ietekmīgā Romas katoļu baznīca ceturtdien panāca principiālu vienošanos par baznīcas finansēšanas modeļa maiņu, ziņo LETA/AFP.

Saskaņā ar jauno sistēmu nodokļu maksātāji varēs ziedot 0,5% no ienākuma nodokļa kādai baznīcai vai reliģiskajai kopienai pēc savas izvēles. Daļa no iekasētajiem nodokļiem daļēji aizstās dāsnās aptuveni 14,75 miljonus latu lielās valsts subsīdijas, kas tiek piešķirtas reliģiskajām institūcijām, lai segtu garīdznieku veselības apdrošināšanas un pensiju izdevumus.

Lai gan teorētiski Baznīcas fonds domāts visām reliģiskajām kopienām, lauvas tiesa šī finansējuma nonāk katoļu baznīcai. Tomēr, neraugoties uz valsts finansējumu, 80% Romas katoļu baznīcas finansējuma Polijā nodrošina ticīgie.

Aptuveni 90% no Polijas 38,2 miljoniem iedzīvotāju sevi saista ar katoļu baznīcu, un šī baznīca valsts subsīdijās ik gadu kopumā saņem ap 210,84 līdz pat 245,98 miljoniem latu.

Sākotnēji valdība rosināja baznīcām un reliģiskajām kopienām novirzīt 0,3% no ienākuma nodokļa, bet katoļu baznīca un citas reliģiskās institūcijas vēlējās pat 1% no ienākuma nodokļa, lai garantētu noteiktu ieņēmumu līmeni. Sagaidāms, ka jaunā kārtība spēkā stāsies 2014.gadā.

Foto: localpedia.de

Komentāri