Aptauja: Lietuviešiem alga ir svarīgāka par darbavietas reputāciju, Mixnews.lv

Aptauja: Lietuviešiem alga ir svarīgāka par darbavietas reputāciju

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. februārī plkst. 12:19

Izvēloties darbavietu, lietuvieši domā pirmām kārtām par paredzamo algu un darba apstākļiem, bet uzņēmuma reputācija un pozīcijas tirgū viņiem īpaši nerūp, ziņo LETA.

Vaicāti, pēc kādiem kritērijiem viņi izvēlas darbu, 79% aptaujāto minējuši pievilcīgu algu, 77% - labus darba apstākļus, tikpat daudz - iespējas strādāt interesantu darbu un 72% - karjeras iespējas, liecina portāla "Cvonline.lt” veiktā aptauja.

Tikai 10% darba meklētāju interesējas par uzņēmuma darbošanos sabiedrības labā, 23 procentiem ir svarīgi, ka tas ieņem līdera pozīcijas tirgū, 28% kā būtisku kritēriju minējuši novatorismu, 36% - firmas tēlu un reputāciju. Darbavieta joprojām tiek uzlūkota diezgan šaurā nozīmē - finansiālā atlīdzība un konkrētie darba pienākumi cilvēkiem ir svarīgāki nekā uzņēmuma reputācija, attīstības iespējas un situācija tirgū, secinājuši portāla pārstāvji.

Taču prakse liecina, ka labus darba apstākļus, kā arī karjeras un izaugsmes iespējas visbiežāk piedāvā tieši tie uzņēmumi, kas vienlaikus ir arī sociāli atbildīgi, interesējas par jauninājumiem un tiecas izcīnīt līdera pozīcijas tirgū, viņa norādījusi.

Foto: jurbarkotv.lt

Komentāri