Spānijā konfiscē tonnu zirga gaļu saturošos hamburgerus, Mixnews.lv

Spānijā konfiscē tonnu zirga gaļu saturošos hamburgerus

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. februārī plkst. 13:05

Spānijas varasiestādes Kanāriju salās ceturtdien konfiscējušas tonnu hamburgeru, kuros konstatēta zirga gaļa, ziņo LETA-AFP.

Konfiscēti aptuveni 7000 hamburgeru. To marķējumā zirga gaļa nebija norādīta, bet pārbaudēs atklājies, ka produkts satur zirga gaļu. Burgerus izplatījusi kāda Spānijas pilsētā Valensijā bāzēta kompānija, kas tos iepirkusi no kāda pagaidām neidentificēta īru uzņēmuma.

Hamburgeri tika piegādāti viesnīcām un ēdināšanas iestādēm, bet veikalos netika pārdoti.

Šī ir pirmā lielākā konfiskācija, ko veikušas Spānijas varasiestādes saistībā ar Eiropu piemeklējušo zirga gaļas skandālu, kas aizsākās, kad īru un britu uzņēmumu izgatavoto liellopu gaļas burgeru sastāvā tika konstatēta zirga gaļa.

Kā ziņoja portāls Mixnews, skandāls spēkā pieņēmās aizpagājušajā nedēļā, kad saldēto pārtikas produktu uzņēmuma "Findus" Lielbritānijas filiāle sāka no tirdzniecības atsaukt liellopu gaļas lazanju. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz piegādātāja - franču uzņēmuma "Comigel" - sniegto informāciju par veiktajām pārbaudēm, kuras uzrādīja, ka produkti satur 60% līdz pat 100% zirga gaļas.

Kopš tā laika no lielveikalu plauktiem izņemti miljoniem liellopu gaļas produktu, lai pārbaudītu, vai šo izstrādājumu sastāvā nav zirga gaļas. Veikalos nopērkamajās kā liellopu gaļas maltītēs marķētajos produktos zirga gaļa atklāta jau Lielbritānijā, Francijā, Austrijā, Norvēģijā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā, Slovēnijā, Rumānijā, Bulgārijā un pat Honkongā.

Foto: scienceblog.ru, fresher.ru

Komentāri