Zirga gaļas skandālā iesaistītais franču uzņēmums pārtrauc saldētas gaļas vairumtirdzniecību, Mixnews.lv

Zirga gaļas skandālā iesaistītais franču uzņēmums pārtrauc saldētas gaļas vairumtirdzniecību (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. februārī plkst. 20:59

Eiropu pāršalkušajā zirga gaļas skandālā iesaistītais franču uzņēmums "Spanghero" pārtrauc saldētas gaļas vairumtirdzniecību, piektdien pavēstīja kompānijas pārstāvji, ziņo LETA.

Tā vietā uzņēmums nolēmis savu darbību koncentrēt uz maltās gaļas produktiem un gatavu maltīšu pagatavošanu.

Francija pirmdien ļāva daļēji atjaunot "Spanghero" darbību. Lai gan "Spanghero" tika atļauts atsākt maltas gaļas, desu un maltīšu ražošanu, uzņēmumam liegts uzglabāt saldētu gaļu.

Francijas Lauksaimniecības ministrija piektdien no jauna apstiprināja "Spanghero" noteikto aizliegumu uzglabāt saldētu gaļu.

Francijas valdība pagājušajā nedēļā paziņoja, ka "Spanghero" importētā zirga gaļa no Rumānijas izvesta, marķējot to kā zirga gaļu, bet "Spanghero" to vēlāk atkārtoti marķējis, uzdodot par liellopu gaļu. 500 tonnas šīs gaļas tika nosūtītas Francijas saldēto maltīšu ražotāja "Comigel" rūpnīcai Luksemburgā. No attiecīgās zirga gaļas "Comigel" saražojis 4,5 miljonus produktu, kas pārdoti 28 dažādām kompānijām 13 Eiropas valstīs.

Jau ziņots, ka Eiropu piemeklējis zirga gaļas skandāls, kas aizsākās, kad īru un britu uzņēmumu izgatavoto liellopu gaļas burgeru sastāvā tika konstatēta zirga gaļa.

Skandāls spēkā pieņēmās aizpagājušajā nedēļā, kad saldēto pārtikas produktu uzņēmuma "Findus" Lielbritānijas filiāle sāka no tirdzniecības atsaukt liellopu gaļas lazanju. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz piegādātāja - franču uzņēmuma "Comigel" - sniegto informāciju par veiktajām pārbaudēm, kuras uzrādīja, ka produkti satur 60% līdz pat 100% zirga gaļas.

Kopš tā laika no lielveikalu plauktiem izņemti miljoniem liellopu gaļas produktu, lai pārbaudītu, vai šo izstrādājumu sastāvā nav zirga gaļas. Veikalos nopērkamajos kā liellopu gaļas maltītes marķētajos produktos zirga gaļa atklāta jau Lielbritānijā, Francijā, Austrijā, Norvēģijā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā, Slovēnijā, Rumānijā, Bulgārijā, Spānijā un pat Honkongā.

Foto: n-tv.de

Komentāri 1
AbZAIvgAjGSMpirms 5 gadiem
Mamba, kur nu kāds pakaļ maģim līdīs? 2/3 salona jau ūdenī un maģis jau vitcisamāk nebūs lietojams. Ja nu vienīgi, kā dekors šķūnītī `rolandinsh`, neko prātīgu jau tāpat nevarētu sadarīt. Ledus jau tāpat plāns. Vienīgi ja būtu uzreiz vilkuši ārā, tad būtu daudz vieglāk. Protams čakas, bet vienalga Arī maģītis būtu lietojams, ko ielikt vēlāk iekš Mambas Cadillac Eldorado