Austrālijā plūdi atgriezuši no ārpasaules tūkstošiem cilvēku, Mixnews.lv

Austrālijā plūdi atgriezuši no ārpasaules tūkstošiem cilvēku

фото

Pasaulē | 2013. gada 24. februārī plkst. 12:52

Plūdi Austrālijas austrumu piekrastē prasījuši divu cilvēku dzīvības un atgriezuši no ārpasaules vismaz 20 000 tūkstošus cilvēku, bet Sidnejas austrumdaļā un vairākās citās vietās naktī uz svētdienu plosījusies vētra ar negaisu un spēcīgām lietusgāzēm. Daudzviet novēroti nelieli virpuļviesuļi, kas norāvuši ēkām jumtus un izgāzuši kokus, ziņo LETA/AFP.

Jaundienvidvelsas štatā lietavu laikā pārplūdušas upes no Sidnejas līdz pat Kvīnslendas štata robežām, bet ārkārtējo situāciju dienests ziņo, ka štata ziemeļos plūdu ūdeņi jau sāk kristies. Glābējiem nācies evakuēt aptuveni 70 cilvēkus gan no mājām, gan automašīnām. Ūdens joprojām sedz Portmakvori pilsētas zemākos rajonus, ziņo LETA/AFP.

Austrālijas premjerministre Džūlija Gilarda aicinājusi cilvēkus būt īpaši piesardzīgiem un apzināties, ka plūdu ūdeņi mēdz būt strauji un viltīgi, pat ja tie izskatās sekli. Piektdien netālu no Portmakvori lietus kanalizācijas sistēmā ierauts 17 gadus vecs puisis, kas bija iebridis ūdenī pēc golfa bumbiņas, bet sestdien savā automašīnā Jaundienvidvelsas ziemeļu piekrastē uz applūduša ceļa atrasts noslīcis kāds vīrietis.

Tikmēr pašā kontinenta ziemeļrietumu piekrastē cilvēki brīdināti par iespējamu ciklonu, kas varētu skart Austrālijas krastu otrdien vai trešdien.

Foto: citadapasaule.com, cnn.com

Komentāri