Kipras prezidenta vēlēšanās uzvar Anastasiads, Mixnews.lv

Kipras prezidenta vēlēšanās uzvar Anastasiads

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. februārī plkst. 08:34

Svētdien aizvadītajā Kipras prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarēja Niks Anastasiads, kurš pārstāv šobrīd opozīcijā esošo labējo partiju "Demokrātiskā apvienība" ziņo LETA/AFP.

Atbilstoši galīgajiem vēlēšanu rezultātiem, Anastasiads otrajā balsošanas kārtā saņēma 57,5% balsu, bet viņa sāncensis, bijušais veselības ministrs Stavrs Mals, kuru atbalsta šobrīd valdošā komunistiskā Progresīvā darbaļaužu partija - 42,5%.

Starptautiskā mērogā Anastasids bauda salīdzinoši lielākas Eiropas Savienības simpātijas, jo tiek uzskatīts par uzticamāku partneri finanšu jautājumos, kamēr Mals uzstājis, ka starptautisko kreditoru pieprasītie taupības pasākumi "jāmīkstina". Arī Anastasida nostāja Kipras apvienošanas jautājumā tiek uzskatīta par elastīgāku.

Pirmais nākamā prezidenta uzdevums būs vienoties ar Eiropas Komisiju , Eiropas Centrālo banku un Starptautisko Valūtas fondu par 17 miljardus eiro lielu aizdevumu, kas nepieciešams Kipras banku un valsts finanšu sistēmas glābšanai. No jaunā prezidenta starptautiskā sabiedrība gaidīs arī apsīkušā miera procesa atsākšanu.

Kipra ir sadalīta kopš 1974.gada, kad Turcijas karaspēks okupēja salas ziemeļu trešdaļu, reaģējot uz toreizējās Atēnu militārās huntas atbalstīto apvērsumu, kura mērķis bija apvienošanās ar Grieķiju.

Foto: yahoo.com

Komentāri