Kijevā tūkstošiem cilvēku protestē pret Viktora Janukoviča "politiskajām represijām" (FOTO), Mixnews.lv

Kijevā tūkstošiem cilvēku protestē pret Viktora Janukoviča "politiskajām represijām" (FOTO)

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. februārī plkst. 16:27

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pirmdien tūkstošiem cilvēku piedalījās protesta demonstrācijā pret prezidenta Viktora Janukoviča valdības īstenotajām "politiskajām represijām", kamēr pats valsts galva ieradies Briselē uz Ukrainas un Eiropas Savienības samitu, ziņo LETA-AFP.

Aptuveni pieci tūkstoši cilvēku galvaspilsētas ielās piedalījās demonstrācijā, kas noslēdzās Kijevas galvenajā laukumā. Ekspremjeres Jūlijas Timošenko partija "Batkivščina" ("Tēvzeme"), boksera Vitālija Kļičko vadītā partija UDAR un nacionālistu partija "Svoboda" ("Brīvība") bija aicinājušas savus atbalstītājus pulcēties protesta akcijā pret to, ka Janukoviča oponenti tiek turēti apcietinājumā, kā arī lai paustu atbalstu Ukrainas integrācijai Eiropā.

фото

Demonstranti sauca: "Brīvību Jūlijai!" un "Nost ar bandu!". Daudzi demonstranti uz akciju bija ieradušies ar karogiem un Timošenko portretiem.

фото

"Mūs sauklis ir - "Ukraina Eiropā, Ukraina bez Janukoviča"," uzrunājot demonstrantus, sacīja viens no "Batkivščinas" līderiem Arsēnijs Jaceņuks. Opozīcijas partijas pieskaņojušas demonstrācijas norisi Janukoviča vizītei Briselē, lai pievērstu Eiropas valstu uzmanību stāvoklim Ukrainā.

фото

фото

фото

Timošenko ieslodzīšana nopietni sabojājusi Janukoviča attiecības ar Rietumiem, kas prezidentam pārmet, ka viņš ļaunprātīgi izmantojis tiesu varu, lai atbrīvotos no politiskās sāncenses.

25.februārī aprit trīs gadi kopš Janukoviča inaugurācijas prezidenta amatā. Ekspremjere, kas 2011.gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012.gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā.

Prokuratūra janvārī informēja Timošenko, ka viņa oficiāli ir aizdomās turamā deputāta un uzņēmēja Jevgēņija Ščerbana slepkavības lietā, un norādīja, ka notiesāšanas gadījumā viņai draud mūža ieslodzījums.

Ukrainas mediji skaidro, ka apsūdzības Ščerbana slepkavības lietā ir šantāža, lai piespiestu Timošenko doties trimdā un atteikties no dalības politiskajā dzīvē.

Foto: zn.ua

Komentāri