Aptauja: Itālijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi kreisi centriskā koalīcija, Mixnews.lv

Aptauja: Itālijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi kreisi centriskā koalīcija

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. februārī plkst. 18:02

Itālijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi Pjēra Luidži Bersani vadītā kreisi centriskā koalīcija, liecina TV kanāla "SKY TG 24" veiktā vēlētāju aptauja, ziņo LETA-AFP.

Pēc aptaujas datiem, par Bersani koalīciju balsojuši 34,5% itāļu, kamēr bijušā premjerministra Silvio Berluskoni pārstāvētais centriski labējais bloks saņēmis 29% balsu.

Savukārt bijušā komiķa Bepes Grillo izveidoto populistisko Pieczvaigžņu kustību atbalstījuši aptuveni 20% vēlētāju.

Ceturtajā vietā ierindojusies līdzšinējā premjera Mario Monti izveidotā centristu koalīcija, par kuru balsojuši aptuveni desmit procenti itāļu.

Saskaņā ar "SKY TG 24" aplēsēm Bersani vadītā koalīcija izcīnījusi vairākumu abās parlamenta palātās, lai gan iepriekš izskanēja bažas, ka Senātā kreisi centriskajam blokam varētu neizdoties nodrošināt vairākumu, kas novestu pie nestabilas valdības izveidošanās.

Jau iepriekš itāļu komentētāji prognozēja, ka daudzi vēlētāji izšķirsies par protesta balsojumu, un izrādījies, ka par Pieczvaigžņu kustību nobalojis lielāks skaits pilsoņu, nekā liecināja pēdējās aptaujas, kuru rezultāti tika publicēti februāra sākumā pirms priekšvēlēšanu "klusuma perioda".

Vienlaikus bija vērojama salīdzinoši zema vēlētāju aktivitāte, kas liecina par itāļu vilšanos politikā un nogurumu, kuru radījuši Monti vadītās valdības taupības pasākumi un ieilgusī ekonomikas lejupslīde.

Svētdien, balsošanas pirmajā dienā, pie urnām devās tikai 55% balsstiesīgo, kas ir par septiņiem procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2008.gadā.

"Itālija pagriezusi politikai muguru, pametusi balsošanas urnas un tādējādi izrāda savu protestu," raksta kreisi orientētā avīze "Il Fatto Quotidiano".

Savukārt vadošais itāļu laikraksts "Corriere della Sera" norāda, ka zemā aktivitāte atspoguļo vēlētāju "akūto dezorientāciju".

Foto: no vietnes dw.de, vijesti.me

Komentāri