Kādā Lielbritānijas pilsētas Pīterboro bērnudārzā starp 440 audzēkņiem nav neviena angļa, Mixnews.lv

Kādā Lielbritānijas pilsētas Pīterboro bērnudārzā starp 440 audzēkņiem nav neviena angļa

фото

Pasaulē | 2013. gada 25. februārī plkst. 19:13

Kādā britu bērnudārzā starp 440 audzēkņiem nav neviena bērna, kura pirmā valoda būtu angļu valoda, vēsta LETA, atasaucoties uz avīzi "Daily Telegraph".

No Pīterboro pilsētas bērnudārza audzēkņiem 358 bērni mājās runā pendžabu valodā, bet 23 bērni - Afganistānas oficiālajā valodā dari. Bez tam bērnudārzā mācās 15 lietuvieši un 11 latvieši. Pārējie 33 bērni runā 16 dažādās valodās.

Pēc britu mediju novērtējuma, tas ir vienīgais bērnudārzs Lielbritānijā, kurā neviens no bērniem mājās nerunā angļu valodā.

Neskatoties uz valodas barjeru, bērnudārzs guvis atbildīgo dienestu augstu novērtējumu.

Bērnudārza audzinātājas norāda, ka bērniem lielas grūtības komunikācijā rodas tikai tādos gadījumos, ja viņu vecāki nav iemācījuši nekādas pamatfrāzes angļu valodā.

Grūtības sagādā arī tie bērni, kas saziņai izmanto savas dzimtās un angļu valodas sajaukumu.

Lai atvieglotu mācību procesu, bērnudārzam ir 28 skolotāju palīgi, no kuriem desmit pārvalda pendžabu valodu un pa vienam poļu un krievu valodas pazinējam.

Pīterboro pašvaldības bērnu dienesta direktora vietnieks Džonatans Luiss norādīja, ka pilsētā dzīvo vairāk nekā 100 dažādu nacionalitāšu pārstāvji, kas atspoguļojas arī mācību procesā.

2008.gadā angļu valodu kā svešvalodu uzrādīja 19% skolēnu, bet 2012.gadā šādu bērnu īpatsvars sasniedzis 35%.

Foto: no vietnes peterboroughtoday.co.uk

Komentāri