Antarktikā atkal konfliktē vaļu mednieki un protestētāji, Mixnews.lv

Antarktikā atkal konfliktē vaļu mednieki un protestētāji

фото

Pasaulē | 2013. gada 26. februārī plkst. 13:51

Kuģis "Nisshin Maru"

Antarktikas ledainajos ūdeņos izraisījušās bīstamas Japānas vaļu mednieku un kaujinieciski noskaņotu dabas aizstāvju kuģu sadursmes. Kā vieni, tā otri apgalvo, ka pretējā puse taranējusi viņu kuģus, ziņo LETA-AFP.

Kā pastāstīja vaļu medību pretinieku kustības veterāns Pols Vatsons, Japānas saldētājkuģis "Nisshin Maru" pirmdien taranējis izmēros krietni mazāko vides aizsardzības biedrības "Sea Shepherd" kuģi "Bob Barker".

Savukārt Japānas Vaļveidīgo izpētes institūts savā mājaslapā skaidro, ka vairāki "Sea Shepherd" kuģi ietriekušies kuģī "Nisshin Maru", kad tas gatavojies uzpildīt degvielu no piegādes kuģa "Sun Laurel".

"Tā bija piecas stundas ilga konfrontācija," sacīja Vatsons, kurš pats atradās uz "Sea Shepherd" kuģa "Steve Irwin". "Mēs ieņēmām pozīcijas, lai bloķētu piekļuvi [degvielas piegādes kuģim] "Sun Laurel", un viņi divreiz taranēja kuģi "Bob Barker", nodarot smagus bojājumus, un tad viņi piespieda to pie "Sun Laurel" sāniem."

Atbilstoši aktīvista teiktajam japāņi apmētājuši viņa kuģi ar trokšņa granātām, vērsuši pret to ūdenslielgabalu šaltis, kā arī nodarījuši bojājumus vēl vienam "Sea Shepherd" kuģim "Sam Simon".

Tiesa gan, incidentos neviens "Sea Shepherd" komandas cilvēks nav cietis, atzina Vatsons.

Tostarp Vaļveidīgo izpētes institūts norādīja, ka Japānas kuģi "atkal kļuvuši par "Sea Shepherd" kuģu "Steve Irwin", "Bob Barker" un "Sam Simon" sabotāžas upuriem."

"Cenšoties radīt traucējumus degvielas uzpildīšanas operācijai, "Sea Shepherd" kuģi taranēja "Nisshin Maru" un piegādes tankkuģi," skaidro institūts. "Uzbrukuma laikā "Nisshin Maru" preventīviem soļiem izmantoja ūdens sūkni, lai panāktu, ka "Sea Shepherd" kuģi pārtrauc tuvoties, un vairākkārt raidīja brīdinājuma vēstījumus, lai viņus apturētu."

Arī Japānas kuģu jūrnieku vidū nav cietušo, atzina institūts, vienlaikus apsūdzot "Sea Shepherd" aktīvistus "ārkārtīgi bīstamā un pārdrošā uzvedībā."

Kā ziņoja portāls Mixnews, Vaļu aizstāvju grupa "Sea Shepherd" pagājušonedēļ izteikusi aicinājumu Austrālijai nosūtīt karaflotes kuģi uz Dienvidu okeānu, kur notikusi konfrontācija starp organizācijas un Japānas vaļu medību kuģiem.

Japānas vaļu medību flotes mātes kuģis ""Nisshin Maru" taranējis ["Sea Shepherd" kuģus] "Steve Irwin" un "Bob Barker", bet abi kuģi turpina noturēt savas pozīcijas," paziņojis "Sea Shepherd" dibinātājs, vides aktīvists Pols Vatsons.

фото

Vaļu medības

"Sea Shepherd" kuģi jau vairāku gadu garumā Antarktikas ūdeņos vajā Japānas vaļu mednieku kuģus, šādi cenšoties apturēt apdraudētās lielākās zīdītāju sugas iznīcināšanu.

Japāna, izmantojot "spraugas" starptautiskajos līgumos, ar kuriem vaļu medības aizliegtas, apgalvo, ka tā veic vitāli svarīgus zinātniskos pētījumus, vienlaikus tā pat necenšas slēpt, ka galu galā vaļi kļūst par pārtikas produktu.

Foto: scoop.co.nz; icrwhale.org

Komentāri