Reliģiskie līderi aicina ignorēt Lāša Vilka pravieša Muhameda karikatūru izstādi, Mixnews.lv

Reliģiskie līderi aicina ignorēt Lāša Vilka pravieša Muhameda karikatūru izstādi

фото

Pasaulē | 2013. gada 26. februārī plkst. 20:26

Zviedrijas dienvidu pilsētas Malmes reliģiskie līderi aicina iedzīvotājus ignorēt gaidāmo skandalozā mākslinieka Lāša Vilka izstādi ar islāma pravieša Muhameda karikatūrām, ziņo LETA.

Laikraksts "The Local" vēsta, ka Malmes reliģiskie līderi pirmdien sapulcējās uz ārkārtas sanāksmi, lai apspriestos, kā novērst saspīlējumu sabiedrībā saistībā ar Vilka plānoto izstādi Zviedrijas trešajā lielākajā pilsētā.

Kā pavēstīja Malmes pašvaldības diskriminācijas apkarošanas projekta "Dialogforum" pārstāvis Bjerns Lagerbeks, reliģiskie līderi sanāksmē vienojušies savus sekotājus aicināt ignorēt Vilka provokāciju.

Vilks jau iepriekš saņēmis nāves draudus par islāma pravieša Muhameda zaimošanu savās karikatūrās. Pagājušā nedēļā viņš paziņoja, ka drīzumā nāks klajā ar jauniem darbiem, kuros pravietis atkal atainots ar suņa ķermeni. Viņš arī pavēstīja, ka plāno piedalīties jūlijā gaidāmajā mākslas izstādē Malmē.

Zīmējumu publicēšana izraisīja plašus protestus musulmaņu valstīs, kā arī nāves draudus no vairākām organizācijām, arī no kādas ar "Al Qaeda" saistītas organizācijas, kas piedāvāja 10 000 dolāru (53 000 latu) atlīdzību par viņa nogalināšanu un papildus 50 000 dolāru, ja viņš tiks nogalināts, pārgriežot rīkli. Pēc tam Vilks bija spiests pieņemt policijas aizsardzību.

Foto: dawn.com

Komentāri