Pistoriuss rīkos nogalinātajai draudzenei veltītu piemiņas ceremoniju, Mixnews.lv

Pistoriuss rīkos nogalinātajai draudzenei veltītu piemiņas ceremoniju

фото

Pasaulē | 2013. gada 26. februārī plkst. 21:13

Slavenais Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) sprinteris Oskars Pistoriuss, kurš apsūdzēts savas draudzenes slepkavībā, otrdien nolēmis rīkot īpaši viņai veltītu privātu piemiņas ceremoniju, ziņo LETA/AFP.

Sportista pārstāvji medijiem paziņoja, ka Pistoriuss pieprasīja īpašas atceres ceremonijas sarīkošanu, jo viņš joprojām sēro par savas draudzenes nāvi. Uz ceremoniju ielūgti tikai tie cilvēki, kuri bēdās ir kopā ar viņu.

Jau ziņots, ka piektdien pēc četras dienas ilgas noklausīšanās Pistoriuss, kurš apsūdzēts savas draudzenes slepkavībā, tomēr saņēma tiesas atļauju atstāt apcietinājumu apmaiņā pret drošības naudu vienu miljonu Dienvidāfrikas randu (59 600 latu).

Pistoriuss apcietinājumā atradās kopš 14.februāra. Prokuratūra viņam uzrādījusi apsūdzību tīšā slepkavībā, ko pats sportists noliedzis. Ja Pistoriuss tiks atzīts par vainīgu, viņam var draudēt mūža ieslodzījums. Sportistam tiesas priekšā atkārtoti būs jāstājas 4.jūnijā.

Foto: abcnews.go.com

Atgādināsim, ka DĀR sportists apsūdzēts savas 29 gadus vecās draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavībā, kura tika nošauta viņa mājā Pretorijā, Svētā Valentīna dienā. Pistoriuss tiesas priekšā izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis nobijies, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Noklausīšanās laikā saņemtas liecinieku liecības, ka notikušā naktī abu starpā bijuši dzirdami skaļi strīdi un kliedzieni, pēc kuriem atskanējuši atkārtoti šāvieni.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, pagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Pistoriusa aizstāvībā strādā spēcīga advokātu komanda, medicīnas speciālisti, kā arī sabiedrisko attiecību speciālisti. Kopš viņa nonākšanas apcietinājumā līgumattiecības ar sportistu izbeiguši viņa galvenie atbalstītāji "Nike" un "Oakley".

Komentāri