Bulgāru bīskaps piedāvā ziedot savu "Rolex", lai baznīca varētu norēķināties par elektrību, Mixnews.lv

Bulgāru bīskaps piedāvā ziedot savu "Rolex", lai baznīca varētu norēķināties par elektrību

фото

Pasaulē | 2013. gada 27. februārī plkst. 15:06

Bulgāru garīdznieks, ko apvaino izšķērdīgā dzīvošanā, piedāvājis atdot baznīcai savu "Rolex" rokas pulksteni, lai tā varētu nomaksāt elektrības rēķinu, ziņo LETA-AFP.

"Plovdivas metropolīts Nikolajs piedāvājis vienu no savām nedaudzajām personīgajām mantām - "Rolex" pulksteni - Svētās Marinas baznīcai, lai tā par pārdošanā iegūto naudu nomaksātu elektrības rēķinu," paziņoja baznīca, kas ir viena no lielākajām Plovdivā.

Baznīca nesen saņema rēķinu par iztērēto elektrību 2940 levu (apmēram 1500 eiro) apmērā. Tas ir četras reizes lielāks nekā vidēji tika maksāts par elektrību līdz šim, piemēram, 2012.gada decembrī baznīcas rēķins bijis tikai 723 levas.

Draudze un garīdznieki uzskata Nikolaju par labdari, taču daudziem iedzīvotājiem rodas jautājums, kā gan metropolīta īpašumā var būt tik dārgs pulkstenis, raksta portāls "euromag.ru".

Jau iepriekš augsti Bulgārijas pareizticīgo baznīcas kalpotāji ir kritizēti par dārgu dāvanu pieņemšanu no turīgiem atbalstītājiem, ziņo "RIA Novosti".

Asus komentārus presē ir izpelnījies gan Nikolaja "Rolex" rokas pulkstenis, gan kādam viņa kolēģim piederošā "Lincoln" markas automašīna.

Tiesa, ir arī izņēmumi. Tā nesen mirušais patriarhs Maksims Bulgārijas pareizticīgās baznīcas sinodei mantojumā novēlēja vien grāmatas, pulksteni "Luč" un1968.gadā iegādātu rakstāmmašīnu "Continental".

Plovdivas metropolīts Nikolajs ir Bulgārijas pareizticīgās baznīcas bīskaps. Laikā, kad viņš kalpoja Sofijā, Nikolajam bija iesauka "jupito", kas it kā simbolizēja viņa straujo virzīšanos pa karjeras kāpnēm un tuvās attiecības ar patriarhu Maksimu.

Pretēji Bulgārijas baznīcas Sinodes lēmumam, Nikolajs savā diacēzē joprojām vairākiem ievērojamiem labdariem piešķīra arhona titulus, kaut arī tas tika noliegts jau 2007.gadā.

Bulgārijas pareizticīgo baznīca ir lielākais īpašuma turētājs uzreiz pēc valsts, taču tās apgrozāmie līdzekļi ir nelieli un garīdznieku algas - niecīgas.

Portāls "Mixnews.lv" jau rakstīja, ka Bulgārijā elektroenerģijas cenas janvārī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, vairāk nekā divkāršojās, izraisot desmitiem tūkstošu iedzīvotāju protestus, kuru dēļ nācās demisionēt Boiko Borisova vadītajai valdībai.

Komentāri