Vācija atvieglos imigrācijas procesu kvalificētiem speciālistiem no trešajām valstīm , Mixnews.lv

Vācija atvieglos imigrācijas procesu kvalificētiem speciālistiem no trešajām valstīm

фото

Pasaulē | 2013. gada 27. februārī plkst. 17:45

Tiem Eiropas Savienībā (ES) neietilpstošo valstu pilsoņiem, kas Vācijā būs gatavi strādāt profesijās, kurās trūkst darbaroku, tiks atvieglots imigrācijas process, liecina trešdien Vācijas valdībā apstiprinātie jaunie noteikumi, ziņo LETA-DAPD.

Jauno noteikumu mērķis ir vienkāršot imigrācijas procesu tiem kvalificētajiem ārvalstniekiem, kas vēlas strādāt Vācijā, skaidroja nodarbinātības ministre Urzula fon der Leijena.

Atbilstoši līdzšinējai kārtībai ES dalībvalstu pilsoņiem jau tika nodrošināta vienkāršota piekļuve Vācijas darba tirgum, bet blokā neietilpstošo valstu pilsoņiem vairumā gadījumu nācās krietni vien piepūlēties, lai iegūtu vīzu un darba atļauju.

Saskaņā ar jaunajiem noteiktiem, sākot no šā gada jūlija, ārvalstniekiem, kuri vēlēsies Vācijā strādāt, būs jāpārliecinās, vai viņu iegūtā izglītība atbilst Vācijas standartiem. Šo procesu iespējams iesākt, vēl esot ārpus Vācijas.

Federālais Nodarbinātības birojs regulāri pārbaudīs, vai ir pieprasījums pēc noteiktas profesijas darbiniekiem un izveidos tā dēvēto "pozitīvo sarakstu".

Ja būs apstiprināta atbilstība Vācijas izglītības standartiem, tiks pārbaudīts, vai šajā profesijā trūkst darbaroku. Ja abi kritēriji būs izpildīti, imigrācijas prasības šiem darba meklētājiem tiks atvieglotas. Kā uzsvēra Vācijas nodarbinātības ministre, kvalificēti imigranti ir nozīmīgs faktors Vācijas labklājības nodrošināšanai nākotnē. Pēc viņas teiktā, valsts labklājību būs iespējams nodrošināt tikai tad, ja netrūks kvalificētu darbinieku.

Foto: no vietnes uton.postr.hu

Komentāri