Ceturtdien no amata oficiāli atkāpjas Romas pāvests Benedikts XVI, Mixnews.lv

Ceturtdien no amata oficiāli atkāpjas Romas pāvests Benedikts XVI

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 08:34

Romas pāvests Benedikts XVI ceturtdien oficiāli atkāpsies no katoļu baznīcas vadītāja amata.

Benedikts XVI tādējādi kļūs par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpjas, nevis paliek tajā līdz mūža galam.

Savu lēmumu atkāpties no amata Benedikts XVI pamato ar lielo vecumu, kura dēļ vairs nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

XIII gadsimta pāvests Celestīns V līdz šim bija vienīgais katoļu baznīcas galva, kurš no augstā amata atteicies, norādot, ka nespēj pildīt savus pienākumus. Viņš bija eremīts, un pāvesta amatā pavadīja tikai dažus mēnešus. Celestīns toreiz skaidroja, ka tiecas pēc vienkāršākas dzīves un nav piemērots augstajam amatam.

Pāvests Benedikts XVI savas pilnvaras oficiāli noliks ceturtdien 20:00 (21:00 pēc Latvijas laika). Arī turpmāk viņš tiks godāts par Benediktu XVI, nevis kardinālu Jozefu Racingeru.

Benedikts XVI arī pēc aiziešanas no augstā amata paturēs goda titulu "viņa svētība" un viņu varēs dēvēt par "pāvestu emeritus".

Vatikāna analītiķi prognozē, ka pāvesta negaidītā atkāpšanās varētu baznīcā radīt precedentu attiecībā uz gados veciem pāvestiem, un daudzi katoļi ir pārliecināti, ka jauneklīgāks pāvests spētu iedvest jaunu elpu problēmu māktajā baznīcā.

Savā pēdējā dienā augstajā amatā Benedikts XVI tiksies ar kardināliem no visas pasaules.

17:50 pēc Latvijas laika pāvests Vatikānā atvadīsies no saviem darbiniekiem un jau dažas minūtes vēlāk ar helikopteru pametīs Svēto Krēslu, lai dotos uz Romas pievārtē esošo pāvestu rezidenci, kur nodosies lūgšanām un akadēmiskiem pētījumiem.

_Foto: thepracticingcatholic.com _

Komentāri