Kubas disidenti izveido opozīcijas koalīciju, Mixnews.lv

Kubas disidenti izveido opozīcijas koalīciju

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 10:42

Vadošie Kubas disidenti - Giljermo Farinjass un Hosē Daniels Ferrers - trešdien paziņoja par jaunas opozīcijas koalīcijas izveidošanu, ziņo LETA-AFP.

"Mēs izmantosim visus miermīlīgos līdzekļus, kas ir mūsu rīcībā, lai Kubā panāktu demokrātiskas pārmaiņas," sacīja Farinjass, vienlaikus paužot nožēlu par opozīcijas sašķeltību.

Jaunā kustība paturēs Ferrera līdzšinējās organizācijas - Kubas Patriotiskās savienības - vārdu, žurnālistiem apliecināja disidenti. Viņi pauda pārliecību, ka jaunajai kustībai pievienosies arī citi opozīcijas grupējumi.

No 75 disidentiem, kas 2003.gadā tika apcietināti un vēlāk atbrīvoti, koalīcijai pievienojušies 14, sacīja Ferrers.

Tostarp Farinjass atzina, ka šī ir jau 14.reize, kad viņš piedalās "jauna opozīcijas" grupējuma izveidē.

Disidenti arī pauda šaubas par potenciālajām reformām, kas varētu tikt īstenotas nule kā viceprezidenta amatā ieceltā Migela Diasa-Kanela vadībā. "Nav nekādu pazīmju, ka Diass-Kanels varētu pārvērsties par [Mihailu] Gorbačovu," sacīja Ferrers. "Redzēsim, vai viņš nepārvēršas par [Slobodanu] Miloševiču."

Rauls Kastro 2006.gadā pārņēma Kubas prezidenta pilnvaras no brāļa Fidela un kopš tā laika valstī ir īstenojis vairākas reformas, cita starpā arī atceļot izceļošanas vīzas.

Tomēr ekonomiskās reformas "ir ierosinājušas kubiešu apetīti" un tagad viņi vēlas iegūt ko vairāk, norādīja pazīstamā disidente un blogere Joani Sančesa.

Foto: no vietnes siluetasdecuba.wordpress.com

Komentāri