Austrālijas policija aiztur pustonnu metamfetamīna vairāk nekā 440 miljonu USD vērtībā, Mixnews.lv

Austrālijas policija aiztur pustonnu metamfetamīna vairāk nekā 440 miljonu USD vērtībā

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 13:34

Austrālijas policija aizturējusi valsts vēsturē lielāko metamfetamīna kravu, kura tika pārsūtīta no Ķīnas, ziņo ārvalstu mediji, atsaucoties uz "BBC News". Atrasto narkotiku kopējais svars bija 585 kilogrami, bet cena 430 miljoni Austrālijas dolāru (440 miljoni ASV dolāru).

Aizdomās par narkotiku transportēšanu aizturēti trīs cilvēki: 21 gadu vecs Austrālijas pilsonis, 32 gadus vecs Singapūras pilsonis un 51 gadu vecs Honkongas pilsonis.

Policija paziņoja, ka ir iespējami arī vēl citi aresti. Ja noziegumi apstiprināsies, tad aizdomās turētajiem draud mūža ieslodzījums. Narkotikas tika atrastas uz kuģa, kurš uz Austrāliju no Šeņdžeņas veda tīrīšanas līdzekļus. Tās bija sapakotas 22 baltos plastmasas maisiņos, kuri savukārt bija ievietoti sešos maisos ar ietilpību viena tonna. Maisu saturs bija marķēts kā tīrīšanai paredzēta viela - nātrija metabisulfīts.

Pēc tiesībsargājošo organizāciju ziņām, narkotikas tika pārtvertas pēc četru mēnešu ilgušas izmeklēšanas. Tā tika iesākta pēc aizdomīgām darbībām kādā Sidnejas Vestraidas rajona noliktavā.

Izmeklēšanu kopīgiem spēkiem veica Austrālijas federālā policija, Jaundienvidvelsas policija, muita un valsts kriminālā komisija, sadarbojoties ar Ķīnas tiesībsargiem.

Iepriekšējā lielā narkotiku krava tika atklāta pērn, kad policijai izdevās konfiscēt 300 kilogramus amfetamīna.

Foto: facebook.com/nswpoliceforce

Komentāri