Pret Berluskoni sākta kārtējā izmeklēšana, Mixnews.lv

Pret Berluskoni sākta kārtējā izmeklēšana

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 16:12

Pret bijušo Itālijas premjerministru Silvio Berluskoni sākta kārtējā izmeklēšana aizdomās par korupciju, ziņo LETA/AFP.

Itālijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka Berluskoni tiek turēts aizdomās, ka viņš 2006.gadā piekukuļojis senatoru Seržio de Gregorio, samaksājot viņam trīs miljonus eiro (2,10 miljonus latu), skaidro prokuratūra. Lieta saistīta ar 2006.gada parlamenta vēlēšanām, kurās ar nelielu balsu pārsvaru uzvaru guva centriski kreisā koalīcija.

Dažus mēnešus pēc vēlēšanām valdošo koalīciju pārstāvošais senators Gregorio pārgāja opozīcijas pusē, kurā bija arī Berluskoni. Tas palīdzēja 2008.gadā gāzt valdību. Vēlāk notikušajās vēlēšanās uzvaru guva Berluskoni. Uz Berluskoni vairākos gadījumos kritusi aizdomu ēna par balsu pirkšanu un likumdevēju piekukuļošanu, taču šī ir pirmā reize, kad aizdomās par kukuļa došanu politiķim sākta izmeklēšana pret Berluskoni.

Jau ziņots, ka Berluskoni apsūdzēts arī par dzimumattiecībām ar mazgadīgu personu. Berluskoni ir apsūdzēts par to, ka viņam bijušas dzimumattiecības ar marokāņu eksotisko dejotāju Karimu el Mahrugu, kad viņai bija tikai 17 gadu. Mahruga ir pazīstama arī ar skatuves vārdu Rūbija Siržuzagle. Prāva šajā lietā sākās 2011.gada aprīlī. Maksimālais sods par mazgadīgas prostitūtas izmantošanu ir trīs gadi cietumā, bet Berluskoni ir arī apsūdzēts, ka ļaunprātīgi izmantojis valdības vadītāja amatu, pieprasot policijai, lai tā par sīku zādzību arestēto Mahrugu atbrīvo. Par varas ļaunprātīgu izmantošanu Itālijā draud 12 gadi cietumā.

Tikmēr par krāpšanos ar nodokļiem Berluskoni piederošajā mediju impērijā "Mediaset" pērnajā oktobrī Berluskoni tika piespriests viena gada cietumsods un noteikts piecu gadu aizliegums ieņemt valsts amatus.

Sprieduma izpilde atlikta saistībā ar sākto apelācijas lietu. Prokurori savus gala argumentus izklāstīs 1.martā, bet spriedums šajā lietā gaidāms 23.martā.

Foto: thesun.co.uk

Komentāri