Latvijas prezidents Romas pāvestam Benediktam XVI pateicas par paveikto darbu, Mixnews.lv

Latvijas prezidents Romas pāvestam Benediktam XVI pateicas par paveikto darbu

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 16:53

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis Romas pāvestam Benediktam XVI, kurš ceturtdien oficiāli atkāpsies no katoļu baznīcas vadītāja amata, vēstuli, kurā pauž pateicību par paveikto darbu, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Ceturtdien sarunā ar katoļu arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču prezidents pauda pateicību par pāvesta Benedikta XVI pastāvīgo iedrošinājuma atbalstu Latvijas tautai.

"Pāvesta Benedikta XVI amata pildīšanas laiks ir bijis sarežģīts, jo viņš vadīja Romas katoļu baznīcu ārēju un iekšēju izaicinājumu laikā, kad kristīgās pasaules centrs pārvietojas no Eiropas uz citiem kontinentiem. Mani priecē, ka globālajā ekonomiskajā krīzē Benedikts XVI piedāvāja savu skatījumu, proti, ekonomiskās un finansiālās dinamikas centrā liekot cilvēku. Latvija un visa pasaule ir tikai ieguvusi no pāvesta Benedikta XVI aktualizētajiem jautājumiem," norāda prezidents.

Jau ziņots, ka Benedikts XVI kļūs par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpjas, nevis paliek tajā līdz mūža galam.

Savu lēmumu atkāpties no amata Benedikts XVI pamato ar lielo vecumu, kura dēļ vairs nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

Pāvests savas pilnvaras oficiāli noliks ceturtdien 20:00 (21:00 pēc Latvijas laika). Arī turpmāk viņš tiks godāts par Benediktu XVI, nevis kardinālu Jozefu Racingeru.

Benedikts XVI arī pēc aiziešanas no augstā amata paturēs goda titulu "viņa svētība" un viņu varēs dēvēt par "pāvestu emeritus", otrdien apstiprināja Vatikāns.

Vatikāna analītiķi prognozē, ka pāvesta negaidītā atkāpšanās varētu baznīcā radīt precedentu attiecībā uz gados veciem pāvestiem, un daudzi katoļi ir pārliecināti, ka jauneklīgāks pāvests spētu iedvest jaunu elpu problēmu māktajā baznīcā.

Foto: lat.mixnews.lv

Komentāri