Romas pāvests Benedikts XVI oficiāli atkāpies no amata, Mixnews.lv

Romas pāvests Benedikts XVI oficiāli atkāpies no amata

фото

Pasaulē | 2013. gada 28. februārī plkst. 21:23

Romas pāvests Benedikts XVI ceturtdien 21:00 pēc Latvijas laika oficiāli nolicis savas pilnvaras. Arī turpmāk viņš tiks godāts par Benediktu XVI, nevis kardinālu Jozefu Racingeru, ziņo LETA-AFP.

Pirms tam ceturtdien Benedikts XVI ar helikopteru pameta Vatikānu, ierodoties pāvesta vasaras rezidencē Kastelgandolfo netālu no Romas. Plānots, ka Kastelgandolfo Benedikts XVI pavadīs divus vai trīs mēnešus, kamēr tiks savesta kārtībā viņa jaunā mītne bijušajā klostera ēkā Vatikāna teritorijā.

Kastelgandolfo Benedikts XVI pēdējo reizi atvadījās no saviem atbalstītājiem, paziņojot, ka kļūs par vienkāršu svētceļnieku.

"Es vairs nebūšu pāvests, bet vienkāršs svētceļnieks, kurš sāk pēdējo posmu savā svētceļojumā uz šīs Zemes," sacīja Benedikts XVI.

Līdz ar viņa atkāpšanos slēgts arī Benedikta XVI oficiālais konts sociālajā tīklā "Twitter" - @pontifex, kas pēc atvēršanas 12.decembrī bija piesaistījis vairāk nekā divus miljonus sekotāju. Savā pēdējā ierakstā pāvesta "Twitter" kontā viņš aicināja sekotājus ielikt Kristu savas dzīves centrā.

"Paldies par jūsu mīlestību un atbalstu. Lai jums vienmēr izdodas pieredzēt prieku, ko dod Kristus nostādīšana savas dzīves centrā," teikts ierakstā.

Benedikts XVI ir pirmais Romas katoļu baznīcas galva sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpies, nevis palicis tajā līdz mūža galam. Savu lēmumu atkāpties Benedikts XVI pamatoja ar lielo vecumu, kura dēļ vairs nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

Tuvākajā laikā 117 kardināli no visas pasaules sapulcēsies uz konklāvu, lai ievēlētu jaunu baznīcas galvu, kuru sagaida daudz risināmu jautājumu, sākot no katoļu reformatoru aicinājumiem atcelt celibātu un atļaut sieviešu iecelšanu garīdznieku kārtā un beidzot ar pedofilijas skandāliem, kas aptraipījuši baznīcas vārdu.

Foto: voxxi.com, globalpost.com

Komentāri